Avatar uživatele
JájsemRaibek

Existuje nějaká protilátka proti kapsaicinu?

Dnes jsem zhlédl video, jak dvě holky okusily papričku habanero, a jejich projevy po pozření této pálivé papričky jsem jim nezáviděl.
Existuje nějaká protilátka, která by se aplikovala při této nešťastné situaci, aby člověk tolik netrpěl?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lamalam před 2567 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Kapsaicin a kapsaicinoidy částečně neutralizuje mléko. Že je to nejlepší prostředek k tlumení účinku kapsaicinu, se ale přesvědčili také vědci. Testovali různé prostředky k tlumení pálivosti a zjistili, že mléko a mléčné výrobky obsahují bílkovinu, která účinně kapsaicin nahrazuje na receptorech a tím jeho účinky tlumí.
https://www.be­ty.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/20843/Pri­dejte-si-do-jidla-chilli-Prodlouzi-vam-zivot

Cukr také pomáhá, ale není tak účinný. Ideální variantou je pak zmrzlina nebo sladké mléko, jež znají Indové, kteří sladké mléčné nápoje k extra pálivým jídlům nabízejí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Sebrat jim telefon, aby příště nenatáčely takové hovadiny. Na většinu otrav alkaloidy neexistují specifické protijedy.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já slyšel, že účinek kapsaicinu neutralizuje alkohol a tuk.
Takže proč k chilli kápiím pít tučné, když existuje chlast?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Zjentek: dát si chilli papričce byť jen blbé pivo by bylo to nejhorší co bys mohl udělat – viz můj zdroj. Ta tučná složka mléka s tlumivým účinkem nemá co dělat, za to můžou bílkoviny. Klidně by stačil i sýr.

před 2567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Keplere – pivo není alkohol…
😉
Tady je řeč o 50%+…
Pomůže dvakrát

  • rozpustí a spláchne kasaicin z chutových receptorů
  • umrtví nejen receptory, ale i dotyčného\ou

😉

před 2566 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To ale neplatí pro každého. Se slivovicou souboj ještě nikdo nevyhrál, ale Valaši dokážou aspoň remizovat!

před 2566 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek