JájsemRaibek

Existuje nějaká protilátka proti kapsaicinu?

Dnes jsem zhlédl video, jak dvě holky okusily papričku habanero, a jejich projevy po pozření této pálivé papričky jsem jim nezáviděl.
Existuje nějaká protilátka, která by se aplikovala při této nešťastné situaci, aby člověk tolik netrpěl?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kapsaicin a kapsaicinoidy částečně neutralizuje mléko. Že je to nejlepší prostředek k tlumení účinku kapsaicinu, se ale přesvědčili také vědci. Testovali různé prostředky k tlumení pálivosti a zjistili, že mléko a mléčné výrobky obsahují bílkovinu, která účinně kapsaicin nahrazuje na receptorech a tím jeho účinky tlumí.
https://www.be­ty.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/20843/Pri­dejte-si-do-jidla-chilli-Prodlouzi-vam-zivot

Cukr také pomáhá, ale není tak účinný. Ideální variantou je pak zmrzlina nebo sladké mléko, jež znají Indové, kteří sladké mléčné nápoje k extra pálivým jídlům nabízejí.

Další odpovědi
Lamalam

Sebrat jim telefon, aby příště nenatáčely takové hovadiny. Na většinu otrav alkaloidy neexistují specifické protijedy.

zjentek

Já slyšel, že účinek kapsaicinu neutralizuje alkohol a tuk.
Takže proč k chilli kápiím pít tučné, když existuje chlast?

Kepler

Zjentek: dát si chilli papričce byť jen blbé pivo by bylo to nejhorší co bys mohl udělat – viz můj zdroj. Ta tučná složka mléka s tlumivým účinkem nemá co dělat, za to můžou bílkoviny. Klidně by stačil i sýr.

gecco

Keplere – pivo není alkohol…
😉
Tady je řeč o 50%+…
Pomůže dvakrát

  • rozpustí a spláchne kasaicin z chutových receptorů
  • umrtví nejen receptory, ale i dotyčného\ou

😉

Kepler

To ale neplatí pro každého. Se slivovicou souboj ještě nikdo nevyhrál, ale Valaši dokážou aspoň remizovat!