JájsemRaibek

Existuje nějaká otevřená společnost?

Dnes jsem šel kolem restaurace a před ní byla tabule na níž byl nápis: Dnes zavřeno, uzavřená společnost.
A proto mě napadlo, že pokud je nějaká společnost uzavřená, jestli existuje i nějaká otevřená společnost.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, v restauraci je otevřená společnost při běžném provozu. Kdokoli může vstoupit a kdokoli odejít.

Další odpovědi
Kepler

Samozřejmě, nápis hlásá, že jistá společnost si pronajala celou hospodu a další návštěvníky si nepřeje. V ostatní dny funguje pro kohokoliv, tedy otevřenou společnost.