Kepler

Existuje nějaká organizace charitativního typu, která by po mé smti vystěhovala městský byt?

Veškerý nemovitý majetek by tak přešel darem pod její správu a mohla by jej předat potřebným.

Nejlepší odpověď
Pepa25

V případě městského bytu je nemovitý majetek města 😉 Pokud jde o vyklizení movitých věcí typu nábytek a vybavení, tak to bohužel moc nefunguje, to každý bere spíš jako náklady (bazarového nábytku je přebytek, do toho náklady na stěhování). Konkrétní případ: jedna rodina z Francie, které v ČR po několika letech vypršela smlouva a stěhovali se zpět, mě požádali o pomoc najít charitu, které by dali nábytek (kvalitní, několik let starý, žádné sekretáře z 80. let). Nepodařilo se. Každopádně je potřeba hledat lokálně, v daném městě. A rovnou říkám, že je bude podstaně víc zajímat případný finanční odkaz než vyklízení (leda to navzájem podmínit).

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Odkaž to nějakým místním Romům, ti jsou vždy „potřební“. A určitě se o to spolehlivě postarají. 😉

aliendrone

https://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/ruzne/ne­zarazene-dotazy/34734-vyklizeni-obecniho-bytu-po-zemrelem-kdo-z-rodiny-ho-musi-vyklidit.html

Mně se to nezdá, sice to mám až ze třetí ruky, ale slyšel jsem, že o vyklízení bytů je docela BOJ! Firmy, které to pro město zařizují si kromě faktury navíc ještě přijdou na své – něco prodají přímo (lednice, televize apod.), něco do šrotu/sběru (mosaz, knihy), něco antikvariátů či starožitností a OBČAS se prý i „něco zajímavého najde“ (hotovost, šperky apod.).
Tím nechci tvrdit, že je to zlatej důl skvělost sama (obvykle je prý DOST nechutný), ale jde o velmi slušný, stabilní, byť fyzicky náročný kšeft. ideální pro ty, kteří se neradi stresují, jsou spíš pro „méně, zato JISTĚ“. :)

Tož to mi neříkej, že žádní podobní supi ve Valmezu nejsou, poptej se v hospodě! ;) :)

paul1

Co takové chmurné myšlenky po ránu? Počasí, nebo volby? Je třeba myslet pozitivně a být negativní .😊😊😊 .

elkon

Můžeš se domluvit s nějakou charitou a odkázat jim veškerý inventář pomocí závěti.