dalik12345

Existuje nějaká opora v zákoně při Posledním zvonění?

Dobrý večer milí odpovídající,
chtěl bych se zeptat, jestli mně nějak chrání zákon před pomalováním rtěnkou popř. polití octem, protože už mne to velmi štve a vždy u sebe mám pouze bankovky a to se mi jim dávat nechce. Existuje tedy nějaká opora v zákoně, nebo něco na ten způsob, protože říkat jim to a nemít to podložené je trochu pitomost. Předem děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
Tak všem děkuji, ale právě jsem to našel v ústavě v zakládní listině práv. Moc děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na řediteli školy.

Některý ředitel vydá pravidla pro tz. Poslední zvonění.

Pro zajímavost uvádím některá. Platila podobná na naší škole. Studenti míchali ocet s nejhoršími voňavkami, polévali studenty, nedalo se učit. ředitel se naštval, studenti muselo všechno uklidit a vykázakl je ze školy.
Doplňuji:

Zase jsem klikla místo opravy … studenti museli všechno uklidit a pak je ředitel „vykázal“ ze školy.

Rodiče by se měli na třídních schůzkách obrátit na svého třídního. Často měli mladší studenti i zničené oblečení, sešity, … Sice si řekli, oplatíme mladším, ale ti jim vlastně nic neudělali …

V odkazu jde sice o starší opatření, ale někde se stále praktikuje. Takže opravdu záleží na vedení školy a třídním učiteli.

„Smyslem vydání těchto pravidel je zabránit nesmyslnému a zběsilému řádění, které se projevuje třeba poléváním mladších spolužáků smrdutými látkami či vodou, ničením školních nástěnek, čmáráním na zdi apod.
Např.
Rozloučení může být sice veselé, ale nesmí snižovat osobní důstojnost či poškozovat majetek osob a školy. Ráno (před 8. hodinou) nesmí být blokován vstup do školy pod záminkou "vybírání vstupného“ či dokonce polévání žáků tekutinami. atd. "

http://www.gym­tce.cz/index.php?sec­tionID=80

více diskuse

Další odpovědi
zzzlatokopka

Tak určitě existuje, jen bude těžké se ji domoci:-((, můžeš zavolat MP, ale než přijedou, tak ta banda bude pryč. MP by to sepsala jako přestupek proti veřejnému pořádku a dala jim nějakou drobnou pokutu, nebo to vyřešila domluvou, těžko hádat.

Fakt polívají octem?
Mě někdo polít octem, tak mu dám do držky:-D
Doplňuji:
Z ústavního práva se mi líbí definice, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého:-)

zzzlatokopka

Cos našl v listině?

melanie

Neboj, až budeš ve čtvrťáku ty, všem jim to natřeš. Ale jsem na to stejně, taky se těším jak cyp :D