zzzzz

Existuje nějaká norma, která určuje, co je to ortopedická matrace?

Nebo se pod tímto označením může prodávat jakákoliv matrace?

Předem děkuji za oodpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Obávám se (nebo spíše doufám, přece nejsme idioti), že žádný zákon (zatím) tento pojem nedefinuje.
Potřebuješ řešit nějaký konkrétní problém a nebo se ptáš preventivně?
Obecně doporučuju roštové matrace – jsou tenší (když je propotíš, rychleji uschnou) a jejich tuhost můžeš regulovat na lamelách.
Doplňuji:
Banán88 → no, mozna jsem vytvoril pojem.
http://www.zdrave-spani.cz/postele-z-masivu/lamelove-rosty/
Kukni.
Je pravdou, ze jsem si postele delal sam a i sam jsem si nastavil (koupene) rosty, matrace jsem si nechal delat na miru (asi tak 2 cm molitanu z obou stran, uprostred kokosova plst, pomerne tuha, asi 5 cm). A spim dobre.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Marci1,
také si myslím, že tento obrat má jen
vytáhnout peníze z kapes zákazníků.

mosoj

Čím dražší tím je ortopedičtější. Chtěj certifikát, třeba ho bude mít. Rychle ho natisknou.
Doplňuji:
Zákon ne , toto když už tak, řeší norma.

Banán88

http://www.matrace-obchod.cz/zdravotni-matrace/c16

gecco: rostove matrace? Tento vyraz, respektive nazvoslovi je pro me novinkou
Doplňuji:
gecco:
no jasne.. rozumim.. ja jsem pred nedavnem take resil novou postel vcetne rostu a matraci a myslim, ze jsem nikde pred nakupem nic neopomnel a tak me tvuj vyraz trochu zaskocil a po sve odpovedi zde jsem se zas pustil do patrani jestli mi opravdu neco neuslo :)

A delal sam? hmmm.. sikovnej ;)

marci1

Myslím, že ne. Název „ortopedická matrace“ je jen „lákadlem“ na zákazníky. 🙂

gecco

Banan88 → Týýýý vole (promiň), když jsem si dělal rybinu na dřevěném obložení, došlo mi, že ho dělám dobře – ale na menší postel.
Prostě jsem zapoměl na prořez.
No, jednodušší bylo koupit nové dřevo, ty postele (dělal jsem manželskou a ještě jsem ani náhodou netušil, že ta manželka se stane bývalou manželkou) už byly zajetý.

mosoj

Jo tak? Gecco proč jsi si měnil nick. Ten starý byl lepší.

gecco

Kterej?
Teda ten nick, myslím.

mosoj

Mowlo srandu si dělej ze starý Blažkový. Lhát se nemá.

mosoj

Koukám, že je vše při starém.

gecco

„vše při starém“
Jestliže narážíš na to, že netoleruju vstřícnost vůči komunistům a Rusku, jo, vše je při starém.
Jenom nevím, které „staré“ máš na mysli.
Neznám tě, nic o tobě nevím (skoro), nechci tě shazovat nebo glorifikovat.
Chovej se ke mně slušně, a, slibuju, budu se tak k tobě chovat i já, Pepo.

mosoj

My si tykáme ?

mosoj

Já nelžu jako ty. Lháře já netoleruju.
Být tebou tak to zde veřejně přiznám.

Agneta

gecco >>> „2cm molitanu z obou sran, uprostřed 5cm kokosová plsť“ – no to by byla moje smrt :DDDDD
to si neumím představit…:D
to je jak u fakíra(ještě přidat hřebíčky):DDD

gecco

A vadí ti kokos a nebo molitan?

zzzzz

Hrášky ti tam nasypat:-DDDDDDDDDDDDDDD

Agneta

Tak jeden až dva hrášky – to je nic(to většina princezen snese) ale běda jak budou tři…:DDD