Kelt

Existuje nějaká nejvyšší instance, kde se nejde odvolat?

Někdo udělá nějakou věc a jde k soudu, městskému, okresnímu, krajskému, ústavnímu , nejvyššímu tady u nás a když nesouhlasí s rozsudkem, může se odvolat k vyššímu soudu, který danou věc posoudí. Takže nejvyšší je mezinárodní soud? A co když dotyčný nesouhlasí s rozsudkem? Nezáleží, kolik to stojí. Prostě by to byl děj nějakého příběhu nebo filmu. Nezáleží, zda by se jednalo o odsouzeného nebo žalobce, prostě by dotyčný nebyl spokojený s rozsudkem. I když soudce řekne, že proti rozsudku není odvolání, může se dotyčný odvolat? Dovede to někdo vysvětlit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud soud vynese, že se neni možno odvolat, tak se opravdu odvolat nedá. Většina těch co soudní spor prohrají, nebo jsou odsouzení , tak s rozhodnutím soudu nesouhlasí. Tak to zkrátka je.

Další odpovědi
autacek

Nejvyšší instance je až božský soud. Tady v těch světských se spravedlnosti nikdy dočkat nemusíš.

independent

Od nejvyžšího soudu tě vrátí zpět k nejnižšímu.

plebs

Záleží o co se jedná, Okresní, Krajský, Vrchní, Nejvyšší, Ústavní, ESLP, ale s ohledem že jsou paragrafy zakroucené, tak je většinou rozsudek nikoliv podle práva, ale podle důkazů.
Můj děda má názor, nejlépe je odvolat se do lampárny, ovšem je potíž, že pravděpodobně jsou v Česku lampárny již zrušeny.