Avatar uživatele
Kepler

Existuje nějaká metoda nebo fígl, jak si zapamatovat cizojazyčný text?

Bohužel se na obrazovce objeví vždy jen tak na 2 vteřiny. Pokud je krátký nebo si jej dokážu přeložit, tak to ještě jde. Zkoušel jsem to ofotit, ale často je snímek nepoužitelný kvůli nedostatečnému kontrastu. Jde o názvy interpretů a písniček na hudebním kanálu POWER TV.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, aliendrone před 1824 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

A to se jedná o program v TV nebo to pouštíš na PC? Na PC by šlo udělat screenshot. Nebo na obojím by to šlo řešit, že místo fotky to natočíš na video, pak si to zastavíš, ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Jestli ti mobil nefotí dobře (tohle by dát MĚL!), zkus to prostě JINAK! >> https://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/jak-najit-pisnicku-pouzijte-aplikace-ktere-ji-poznaji/sc-3-a-1339795/defau­lt.aspx Prostě až písnička poběží, tak uděláš vzorek, je to easy, vyhledávače ty informace zobrazí (a to v mnohem větším rozsahu). :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Neznalost jazyka, v tom je ten problém. Naučit se jazyk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak s tím jsem se nesetkal, ale zkusil bych to Screenshot, nebo si pomocí konvertoru uložit danou věc na PC a pak se to dá pouštět a zastavovat dle potřeby.
Je to onlinecovertor, stránka se uloží jako mp4.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Kelt: ja, kdyby šel screenshot i na TV vysílání, bylo by to bájo.

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

mosoj: co mi pomůže znalost jazyka, když titulek je dlouhý, ani po překladu nedává smysl a to vše za 2 vteřiny?

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

alien: chytrými mobily s OS hluboce pohrdám, protože je nepotřebuju. Nejde mi o rozpoznání písničky – to se mi na obrazovce objeví dokonce 2× vždy na začátku a konci kusu. Jenže moc krátce. Nezbývá, než kvalitně nahrávat na flešku přímo na TV a jít si mezitím nakoupit, uvařit oběd, přefiknout sousedku a pak si to můžu pustit a v kritickém okamžiku záznam stopnout.

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Alesh: však jsem v popisu otázky psal, že jde o TV vysílání.

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

I TV vysílání můžeš sledovat na PC.
To natočení videa teda pomohlo?

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, má to ale tu nevýhodu, že když nahrávám na flešku přímo z TV, tak nemůžu přejít na jiný kanál, nebo na jiný zdroj. Na PC nahrávat nemůžu, protože tam nemám TV kartu (přijímač vysílání TV) a jinak nevím jak bych na PC nahrával TV pořad, i když ho mám s TV propojený – ale využívám TV jen jako monitor. Natáčet video přes foťák na mobilu, to by ta nekvalita zůstala stejná jako u forky, ne-li horší.

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Dají se sehnat přijímače do USB řádově za 800. Jen k tomu musíš najít nějaký rozumný SW, protože ten dodávaný zpravidla stojí za bačkoru. Děravou. Mezi standardní funkce patří tomeshift. Koukáš (téměř) realtime, ale zároveň se to na co koukáš nahrává a aplikace Ti dovoluje přetáčení a pausování v rozsahu od začátku sledování programu do aktuálního vysílání (je tam pár vteřin zpoždění – přepnutí programu pak trvá třeba 2–10s)

před 1824 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek