Kepler

Existuje nějaká metoda nebo fígl, jak si zapamatovat cizojazyčný text?

Bohužel se na obrazovce objeví vždy jen tak na 2 vteřiny. Pokud je krátký nebo si jej dokážu přeložit, tak to ještě jde. Zkoušel jsem to ofotit, ale často je snímek nepoužitelný kvůli nedostatečnému kontrastu. Jde o názvy interpretů a písniček na hudebním kanálu POWER TV.

Odpovědi
Alesh

A to se jedná o program v TV nebo to pouštíš na PC? Na PC by šlo udělat screenshot. Nebo na obojím by to šlo řešit, že místo fotky to natočíš na video, pak si to zastavíš, ne?

aliendrone

Jestli ti mobil nefotí dobře (tohle by dát MĚL!), zkus to prostě JINAK! >> https://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/jak-najit-pisnicku-pouzijte-aplikace-ktere-ji-poznaji/sc-3-a-1339795/defau­lt.aspx Prostě až písnička poběží, tak uděláš vzorek, je to easy, vyhledávače ty informace zobrazí (a to v mnohem větším rozsahu). :)

mosoj

Neznalost jazyka, v tom je ten problém. Naučit se jazyk.

Kelt

Tak s tím jsem se nesetkal, ale zkusil bych to Screenshot, nebo si pomocí konvertoru uložit danou věc na PC a pak se to dá pouštět a zastavovat dle potřeby.
Je to onlinecovertor, stránka se uloží jako mp4.

Kepler

Kelt: ja, kdyby šel screenshot i na TV vysílání, bylo by to bájo.

Kepler

mosoj: co mi pomůže znalost jazyka, když titulek je dlouhý, ani po překladu nedává smysl a to vše za 2 vteřiny?

Kepler

alien: chytrými mobily s OS hluboce pohrdám, protože je nepotřebuju. Nejde mi o rozpoznání písničky – to se mi na obrazovce objeví dokonce 2× vždy na začátku a konci kusu. Jenže moc krátce. Nezbývá, než kvalitně nahrávat na flešku přímo na TV a jít si mezitím nakoupit, uvařit oběd, přefiknout sousedku a pak si to můžu pustit a v kritickém okamžiku záznam stopnout.

Kepler

Alesh: však jsem v popisu otázky psal, že jde o TV vysílání.

Alesh

I TV vysílání můžeš sledovat na PC.
To natočení videa teda pomohlo?

Kepler

Jo, má to ale tu nevýhodu, že když nahrávám na flešku přímo z TV, tak nemůžu přejít na jiný kanál, nebo na jiný zdroj. Na PC nahrávat nemůžu, protože tam nemám TV kartu (přijímač vysílání TV) a jinak nevím jak bych na PC nahrával TV pořad, i když ho mám s TV propojený – ale využívám TV jen jako monitor. Natáčet video přes foťák na mobilu, to by ta nekvalita zůstala stejná jako u forky, ne-li horší.

Dochy

Dají se sehnat přijímače do USB řádově za 800. Jen k tomu musíš najít nějaký rozumný SW, protože ten dodávaný zpravidla stojí za bačkoru. Děravou. Mezi standardní funkce patří tomeshift. Koukáš (téměř) realtime, ale zároveň se to na co koukáš nahrává a aplikace Ti dovoluje přetáčení a pausování v rozsahu od začátku sledování programu do aktuálního vysílání (je tam pár vteřin zpoždění – přepnutí programu pak trvá třeba 2–10s)