hapiky

Existuje nějaká konečná hranice lidských technických možností, hypoteticky přes co už tzv. vlak nejede?

Nejlepší odpověď
xxx3

hranice technickým možností je spojena s poznáním. A hranici poznání nelze určit. Nic víc se o tom říci patrně nedá.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Podle mne pouze se zánikem civilizace.

Kepler

Víme jaké hranice technických možností máme teď, na základě dosud poznaných materiálů a technologií. Ty hranice se budou dále posouvat, ale jak daleko, to nikdo nedokáže posoudit. Směle můžeme prohlásit jen to, že to nepůjde do nekonečna.

Drap

Určitě existuje, alespoň v některých technických možnostech. Zatím ji ale neznáme.

luckykubrt

Tak třeba výroba kulaté krychle, rozdělání ohně ve vodě, překonání rychlosti světla nebo stavění mrakodrapů až do nebes. :D Všechno se řídí Božím stanoveným řádem. Ten kdo to neakceptuje většinou špatně dopadne, když se neobrátí. Takže ne přes chaos ! :P

gobls

Asi to neumím napsat fyzikálně správně, ale jsou to např. termodynamické zákony (zachování hmoty a energie) a rychlost světla.
Zřejmě ale daleko dřív zafungují biologické regulační principy a lidstvo se při neustálé honbě za pokrokem samo vyhubí. Nic nemůže růst do nekonečna.