Kepler

Existuje nějaká dolní hranice čistého zisku, kdy se už nemusí platit daň z příjmů?

Fyzická osoba. A jak je to s důchodci?

Nejlepší odpověď
autacek

Taková hranice je již dlouhodobě na cca 165 tisících za rok. U důchodcú je navíc třeba zdanit i důchod, pokud tento za rok přesáhne 36 násobek minimální mzdy.

Další odpovědi
Hlada

Je to tak, jak píše autacek.
Pro ty, kteří nevědí, jak k tomu přišel, je to t.zv. sleva na poplatníka, která je již několik let 24 840 Kč, daň z příjmu je 15%.

aliendrone

Pokud příjem(y), které jsou předmětem daně přesáhnou ročně 15000Kč, tak je daňové přiznání povinná podat každá fyzická osoba (včetně důchodců). ;) :D

Keplere, ty snad chceš snížit dańový příjem státu, utrhovat chléb od huby nebohým mimí, nemocným, hladovějícím a hnědočerným? Co na tom, že jsi důchodce, takhle doktrína havlismu-benešismu rozhodně NEPRACUJE! Koukej cvakat, jinak mimí umřou, stromy uschnou a aliendrone se bude smát, až ti berňák obstaví důchod! ;) :D :D

led

Zjednodušene, Nie je to definícia
pokiaľ si vyžobráte na ulici viac, než je odpočítateľná nezdaniteľná položka z ročného príjmu FO, tj. váš hrubý príjem, nie čistý ako mylne uvádzate v otázke, bude viac, než 15000.-Kč za rok 2019, (výška sumy prevzatá od aliendrone) ste povinný podať daňové priznanie a zaplatiť daň z príjmu, ktorý ostane po odpočítaní všetkých odpočítateľných zákonných položiek.
A to nie je všetko, nezabudnite aj na sociálne a zdravotné odvody z vyžobraného príjmu.

Kepler

Takže zas vím kulové.

aliendrone

Kepler>>> Už nemám možnost upravit příspěvek, takže> při ranní kávě jsem špatně přečetl otázku (ještě jsem pořádně nefungoval, no) a zodpověděl jsem ti, kdy vzniká POVINNOST PODAT DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ. Sry woe.

Jinak slevy na dani (nwm jak je to u důchodců): https://www.me­sec.cz/danovy-portal/dan-z-prijmu/slevy-na-dani/

Hlada

Je potřeba rozlišit částku pro povinnost podat přiznání od částky, od které je nutné platit daň z příjmu. Další slevy pro zjednodušení zanedbáváme.
Pro důchodce platí stejná pravidla.