tatanka

Existuje něco silnějšího a účinějšího než chemický postřik Roundup? Díky

Nejlepší odpověď
Hykam

Roundup je silný tak jak ho zředíš. Maximální koncentrace je 1:70, při nižší je neúčinný. Pří silnější koncentraci dokáže zlikvidovat i vzrostlý strom.
Doplňuji:
Očko: všechny tyto přípravky jsou na bázi glyfosátu, akorát pro něj mají různí výrobci jiný název.
Na dráze používají také Roundup, Glyfogan, Touchdown… a cena se určitě nepohybuje v částce kterou uvádíš, ale od nějakých 250Kč/L

Další odpovědi
anonym

Existují i silnější postřiky, ale vyrábějí a dodávají se ve velkospotřebi­telských baleních. Většinou je používají technické služby, správy silnic apod.
Jméno nevím, ale na správě silnic by určitě dokázali poradit a v případě potřeby by snad i vypomohli. Takové chemikálie se v litrovém balení cenově pohybovaly kolem 5–10 tisíc Kč.

jirkajirka

Travex se již neprodává. Kdysi jako kluci jsme z něj vyráběli dělobuchy.
Doplňuji:
Opravdu stačilo pohledat. Jen to je chlorečnan sodný http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tra­vex

mosoj

Ale prodává. Je to chlorečňan draselný.

http://www.lach-ner.com/chlorecnan-draselny-pa-500-gr/d-70987/

nonnel

Kdysi existoval postřik Travex. Nevím, jestli se ještě vyrábí.
Doplňuji:
Travex není chlorečnan draselný, ale sodný. NaClO3 Mám dojem, že byl zakázán.

Přemysl

Postříkat plevel večer octem, aby rychle neoschnul.

Midoc

Na plevel se může použít vařící voda. Je to bez chemie a není to škodlivé. Plevel se může také likvidovat horkým vzduchem.

redy

Hykam kde to kupuješ za tu cenu

Hykam

Já to kupuji ve velkoskladu s chemickými přípravky v 20litrovém balení, takže uznávám, že cena mnou uvedená je trochu nižší než za litrové balení, ale i ta litrovka nestojí takový majlant např:
http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/a­gro-roundup-biactive-1-l/

redy

ocko má pravdu stou cenou

Hykam

Nemá, za tu cenu se prodává 20litrové balení