Existuje něco jako posunutá hranice vnímání?

Nejlepší odpověď
annas

Vnímání je to, co člověk v daný okamžik vidí, slyší pomocí smyslů – navenek i vnitřně.

Ano. Třeba u alkoholismu. normální je nepít, takže vnímat takovou skutečnost jje pravidlo, norma, hranice, které by člověk neměl překročit..

Když je člověk podnapilý, možná víc žena než muž, vnímá víc emotivně a alkoholem vyjadřuje svou nespokojenost, kterou běřně neřeší… Bez alkoholu by to tak nebylo. Takže se jedinci posunulo vnímání, považuje podnapilost za normální, protože alkohol uvol'muje. a způosbuje sdílnost. .

Už jsem někde psala, že alkohol vede do pekel, i když první pocit je uvolnění, ale procitnutí je mnohem horší.

Nebo třeba PC – co je normální doba pro malé dítě, školáka. Pokud to rodiče neřeší, tak si nežádoucím způsobem posune vnímání doby stravené u PC.

Nebo vnímání studu – minulost x dnešek. Některé pořady v TV překračují hranici vkusu atd.

Další odpovědi
Lamalam

Údajně k tomu dochází působením LSD a podobných látek.

Kepler

Z hlediska smyslů asi moc ne. Nemůžeme vidět v IR ani UV spektru. U čichu a sluchu už můžou být individuální rozdíly. Největší jsou u prahu bolesti. Ale jestli to myslíš tak, že někdo vnímá mimosmyslově, tak tomu nevěřím.