dust8

Existuje něco jako nepsaná etika?

Např. pokud člověk ví nebo tuší, že má žena menstruaci, tak se k ní raději chovat opatrně, aby nedostal jednu přes nos, či přes pytel?

Nejlepší odpověď
annas

Začnu trochu šířejí.

Pro určité profese existuje tzv. etický kodex, který obsahuje pravidla práce v profesích. např. lékaře, učitele, noviáře. Pro jedince takovým kodexem je Desatero, pro nevěřící Sdmero, které je umsítěné vpravo.

Ale jde i o nepsaná pravidala, např,. u žurnalistů. Myslím si, že novináři by se neměli honit za senazacem, zkreslovat informace atd. Ty zveřejňuje tzv. bulvání tisk ,např. Blesk. Stejně i některé typy reklam jsou neetické., tedy za hranou morálky.

Ale bohužel,. čtenáře i dváky zajímají, proto se novináři i různé agentury přizplsobují j čtenářské i divácké" poptávce".

Domnívám se, že nejen v iaždé profesi, ale i u člověka by měla být zakodovaná pravidla – třeb např. slušnost,. vstřícnost,. respekt soukromí, neobtšěžování na veřejnosti atd.

Ty se u člověka utvářejí již v dětsvtí, myslím si, že něklerá pravidla jsou tabu na veřejnosti.

U ženy, ale i muže závisí vše na tom, do jaké blízkosti se k tomu druhému přiblížíte, co po něm žádáte atd. Záleží na něm, jak bude reagovat,. Někdo vám vynadá, možná někdo třeba io plácne …

Pokud se zeptám slušně na cestu, takl to je možné i v uvedeném případě.

Další odpovědi
Rokio

Určitě existuje soubor nepsaných pravidel společenského chování.