Hakunamatata

Existuje něco, co si člověk neumí ani predstavit?

Často říkáme – to si vůbec neumím predstavit – ale uz v te same chvíli si to predstavujeme. Exustuje skutečně něco, co si opravdu neumíme predstavit? Když si uz dokážeme predstavit i konec světa?

Nejlepší odpověď
annas

Nedovedeme si představit, co všechno si nedovedeme představit.

Další odpovědi
briketka10

za 1. neumím si ani představit až tu nebudu :(

za 2. a kdybych vyhrála velkou sumu peněz :))

RyuzakiKate

Dokážeš si například představit nekonečnost vesmíru?

zjentek

co si představíš, existuje. Cio si nepředstavíš, neexistuje. Umím si představit hodně takového, co si jiný člověk představit neumí, tam se to v představivosti lidí hodně liší .. o pokrok se postará většinou ten, kdo měl okruh představivosti mnohem širší než byl průměr ,)

www

Ano a hned celá řada. Samozřejmě, pro každého něco jiného:
Bůh, nekonečno, magnetizmus, vesmír.. 😉
Doplňuji:
Zkrátka to, co člověk neumí popsat si logicky nemůže umět ani představit.

MK44

„Hluboce filosoficky“ vzato: K tomu, o čem nevíme, zda to existuje nebo neexistuje, nemůže říct nic jiného než, že nevíme. Lidská představivost je sice „nezměrná“, ale naše nervová soustava se vyvinula v určitém prostředí a tím je ovlivněna. Čím „dál“ od tohoto prostředí, tím hůře chápeme a naše představivost selhává. K nekonečnosti vesmíru, zmíněné RyuzakiKate, navrhnu ještě subatomární svět. Ale netřeba chodit tak daleko. Někteří matematici, například, operují s takovými konstrukcemi, o kterých si ani neumím představit, co bych si měl vlastně představovat 🙂 Je to tedy i individuální. Tím bylo „hluboké filosofii“ učiněno zadost, že? …

led

To, že niečo nepoznáme, nevieme si predstaviť, neznamená, že to neexistuje.

Niekedy si predstavujeme niečo, čo nepoznáme, akúsi zhmotnelú myšlienku. Dokonca máme pritom pocit, že to naozaj vidíme (počujeme, cítime) úplne reálne. Je to tak naozaj? O tomto jave nás presvedčuje história,
napríklad tvrenia:
Zem je placatá, nad ňou sa nachádza Nebo s hviezdami, Slnkom a Mesiacom na Obzore prichytené ku kraju Zeme, ak prídeme na kraj sveta padneme do ničoty (ale ako? Veď nám v tom bráni Obzor – spojenie Neba so Zemou?)
Vlak nemôže ísť rýchlejšie než 30km/hod pretože sa z neho vysaje všetok vzduch a cestujúci sa udusia…
Ale existuje naozaj niečo nepredstaviteľné?
Ano, skúšam si predstaviť „Priznanie a Pokánie podvodných nickov“. Nedarí sa mi to. (Je tu niekto, kto si vie toto nepredstaviteľné predstaviť?)

Andre5000

Politik, co nekrade.

zjentek

briketka: za prvé myslíš jako na odpovědích? ,)

briketka10

nené, zjentku,
až budu v urně, nebo rozprášená..
měl bys to se mnou moc jednoduchý :)

anonym

Někdo Tě, beruško, lituje. Takže duplicitně ještě sem:
Nedokážu si například vůbec představit, co tebe vede k pokládání takových otázek na PORADNU!!! Je to denně minimálně 10 otázek absolutně o ničem. Žádná informativní hodnota se z odpovědí na tvé dotazy získat nedá. Neumím si představit, jak zvláštně funguje tvé myšlení, když ačkoliv jsi na to opakovaně upozorňovaná, nerespektuješ, že toto není chat. Vzdor, nebo natvrdlost? Co to řídí tvoje zdejší chování? Tak sem opravdu má představivost nesahá.

led

toto „nepredstaviteľné“ je práve naopak dobre predstaviteľné. Otázky i odpovede na ne podávajú informáciu o svojom autorovi. Prirodzene nemyslím jednorázovú otázku typu „u vás svítí sluníčko?“ Ale aj podľa takýchto, pre niekoho neinformatívných, príspevkov pri dlhšej aktivite prispievateľa si možno predstaviť konkrétneho človeka za klávesnicou – nemyslím skutočný fyzický výzor, ale jeho myslenie.