reika

Existuje náhrada za lék Warfarin?

Warfarin je prý už zastaralý a nebezpečný. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Existují viz. „Kepler“. Předepisují se ale pouze na úzký okruh diagnóz většinou týkající se operací srdce. Jedině tehdy je hradí pojišťovna. Cena je vysoká v řádech tisíců Kč.
Jejich nevýhodou je, že na ně neexistuje, na rozdíl od Warfarinu, antidotum. Což znamená, že při větším úrazu můžeš klidně vykrvácet, protože nelze snížit rychle účinek těchto léčiv. U Warfarinu stačí injekce antidota a jeho účinek se okamžitě neutralizuje.

Další odpovědi
Kepler

Ano, existují i bezpečnější, třeba novější Pradaxa, Xarelto a Eliquis. Mimo to existují i heparinové přípravky. Působí ale jiným mechanismem a předepsat je může jen odborný lékař (si myslím).

Zdroj: http://www.ste­fajir.cz/?q=war­farin

Hans51

To se spíše optejte u lékaře nebo lékárníka, ve většině případů existují různé léky se stejnou účinnou složkou. Akorát záleží na tom, s kým má daná lékárna smlouvu, zda Vám alternativy vůbec nabídne 😁