Existuje na světě nějaký stát, kde vůbec neexistuje etnický mix?

Zajímalo by mě,jestli existuje nějaký stát kde vůbec neexistuje populace míšenců – Mestici, mulati, kreolové, terceroni, kvarteroni, zambaigo, zambo, kajoti.. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Do roku 1970 to byli Korowai , také nazývaní Kolufo , lidé, kteří žijí v jihozápadní části západní Papua v indonéské provincii Papua , blízko hranic s Papuou Nova Guinea .Je jich asi 3000.

Je možné, že Korowai nevěděli o existenci jakýchkoli lidí kromě sebe, než se v roce 1970 dostali do styku nizotenskými misionáři.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Korowai_pe­ople

Podívejte se od odkazu na složení obyvatelstva, zda najdete někde jedno etnikum.
https://www.in­foplease.com/et­hnicity-and-race-countries

Na ostorv Sentinel v Bengálském zálivu jste se ptal.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/North_Senti­nel_Island

Další odpovědi
Lamalam

Jeden čas se o takový stát pokoušel soused Hitler, ale nějak to nedopadlo…

Přiznám se bez mučení – o státu Korowai jsem v životě neslyšela.

MonkeyKing

Míšenec je snad už každej, i Češi jsou míšenci slovanů, keltů, germánů, kočovných Maďarů, Židů atd. A pokud se ptáš, tak ne, neexistuje žádný takový stát.

Muffz

Liberland :)

dubraro

Myslím že Japonsko se tomu přinejmenším hodně blíží.

Kepler

Lam, Hitler byl náhodou hodný strýček, Čechů chtěl nechat žít celých 50 %, aby pro něj pracovali. Ti árijského typu měli být dokonce germanizováni.

briketka10

annas

Ve druhém odkazu jsem našla to jedno
etnikum: Marshall Islands: Micronesian

annas

Briketko, děkuji.

Já jsem dívala jen na naši republiku, koho uvedli.