Avatar uživatele
bolak

Existuje možnost uložit si nějak e-maily do textáku?

Někdy v nich potřebuju hledat, ale tam nejde hledat částečný text, jako to umí třeba notepad, seznam pokud tam nezadám celé slovo komplet, tak hlásí 0 výsledků.

Kepler: potřebuju celou emailovou databázi (třeba na seznamu.cz mailu), všechny emaily odeslané a přijaté, uložit chronologicky do TXT souboru jako běžný text, aby se v nich dalo lépe hledat, když vím že jsem kdysi někomu něco psal, ale nepamatuju si ve kterém tvaru to slovo bylo, případně když jsem někomu (nevím komu) psal nějakou emailovou adresu, ze které si pamatuju jen část, tak přes vyhledávací lištu na seznam mailu to nenajdu, ale kdyby to bylo celé v notepadu (celá databáze mailů), tak tam to dle částečného textu najdu za vteřinu.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gagaga před 2573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Radius

Mám mail u Seznamu a při přístupu do schránky (přes webové rozhraní) když zadám do vyhledávání (nahoře je políčko) jediné písmenko nebo více písmen, najde mi to všechny maily, kde se tato kombinace vystytuje. Zkoušel jsem zadat jen určitá slova nebo znaky a funguje to perfektně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím, jestli dobře rozumím tvému problému. Zkopírovat text se jistě dá, třeba do Open Office – writer. Texty si ukládám přehledně do jednotlivých složek a k orientaci hojně používám Total Commander. V takových souborech se jistě už hledat něco dá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Otvárajte si poštu v bezplatnom poštovom programe Thunderbild (sťahujte https://www.slu­necnice.cz/sw/mo­zilla-thunderbird/ ktorý môže ukladať všetku prichádzajúcu poštu v počítači, takže môžte s ním pracovať aj off-line tj.bez pripojenia na internet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Záleží na tom, od kterého poskytovatele máte email.
V Seznamu i v Gmailu vyhledávání funguje dobře.

Jinak lze uložit celé stránky → zvlášť příchozí a odeslané emaily.
V hlavní nabídce kliknout na Soubor → „uložit jako“
a v následném dialogu se proklikat do složky, kam chcete stránky uložit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Radius: jak webové rozhraní? co to je a jak to dostanu taky?

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Radius

Webové rozhraní jsem myslel přístup do schránky přes internetové rozhraní z hlavní stránky Seznamu. Poštu ze Seznamu si tedy nestahuji do poštovního programu jako je: Thunderbird, Live mail, Outlook Expres nebo Outlook, ale prohlížim přes hlavní stránku Seznamu (do té mé schránky přistupuji přes zabezpečené připojení).

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ale tu je podmienka byť pripojený na internet. Niektorí ale platia za každý kB prenesených dát. Pri tomto spôsobe im to pekne odoberá z kreditu. Podľa mňa vhodnejšie je pri spracovávaní dát byť off-line – Thunderbird.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Emaily toho z limitu FUP tolik neukrojí,
není potřeba s nimi pracovat offline.

I mně více vyhovuje webové rozhraní
(přihlašování i práce z internetového prohlížeče).

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ale mně to takhle nejde hledat,,, já nevím jestli si rozumíme, ale dejme tomu že jsem v jednom majlu psal něco (třeba) o Cimrmanovi, tenhle e-mail ale ted nemůžu najít, a nevím v jakém pádu jsem to slovo použil, ale když zadám do toho vyhledávacího řádku >> https://ctrlv­.cz/shots/2017/04/02­/6cKH.png >> seznam mailu „cimrm“ tak mi to nenajde vůbec nic.. tobě to něco najde když tam zadáš jenom kus slova?

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pl4toon

Radius samozřejmě myslí přístup k webovému rozhraní pomocí internetového prohlížeče, např. Firefox, Chrome, Opera a další.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Radius

Ano myslel jsem přístup přes WEBove rozhrani, já mám rychlé připojení, takže data nějak neřeším.
Radio a TV (v HD) také poslouchám přes internet.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek