Tassartir

Existuje možnost jak vydělat na internetu bez živnostenského lis­tu?

Zdravím. Poslední dobou mám spoustu volného času a chtěl bych ho využít nějak rozumě. Stále jen sedím doma a procházím internet. Chtěl bych vědět jestli se na internetu bez závazků a bez určeného času dají vydělat nějaké slušnější peníze (
3000 měsíčně a výš). Díky za nápady.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud budeš provozovat jakoukoli opakovanou činnost za účelem zisku, potřebuješ být podnikatelem (fyzickou nebo právnickou osobou) – takže bez živnosťáku ne.
😉
Navíc – netuším, jakou si představuješ činnost – na nějaké klikačky (apod.) – pokud jde o výdělek, zapomeň…

Další odpovědi
ivzez

Chceš-li volný čas využít rozumNĚ,
věnuj ho učení něčemu,
co pak můžeš nabídnout dalším.

Nauč se jazyky a nabízej překlady,
nauč se programovat a programuj,
nauč se HTML, CSS, PHP a javascript
a tvoř webové stránky, …

K prvnímu a poslednímu navíc
potřebuješ bečzchybnou češtinu …

Jinak má pravdu Gecco:
Jakmile budeš chtít cokoliv provozovat k dosažení zisku
(o výdělek jde jenom v zaměstnání) musíš začít vyřízením
živnostenského oprávnění
(pokuty za neoprávněné podnikání jsou dost vysoké).
Doplňuji:

  • ––––––

Nejsem jista, jak míníš obraty „bez závazku“ a „bez určeného času“.

Každý odpovídá za to, co provozuje
a každá činnost zabere nějaký čas a stojí určité úsilí…