talka

Existuje měrná jednotka pro imunitu?

Od nejnižší do nejvyšší.

Nejlepší odpověď
annas

Hladina antioxidantů, která souvisí s imunitou, se zjišťuje barevnou i číselnou stupnici.

http://jmstudi­osweb.webmium­.com/hladina-imunity

Původní odkazy jsem smazala, i když šlo o odkaz na alternativní medicínu, objevila se nabídka jedné firmy.

Opravdu přístroj existuje, vyobrazí barevnou škálu.

Jenže, bohužel, pravidelně se opakuje, když uvedu něco, co souvisí s alternativní medicínou, je vždy oheň na střeše. Co neznám, to nexistuje?

Chodím pravidelně na měření nejen „imunity“, ale i obecně. Takže mám zkušenosti, které byly zmíněné v původních odkazech.

--
Podobná otázka byla v archivu
dá se imunita nějak „změřit“?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-imunita-nejak-zmerit

mosojova odpověď
"Imunita se laboratotně vyhodnocuje podle hodnot imunoglobulinů. IGg, IGm,IGa atd, atd.
Imunita se dá stimulovat vhodnými léky ( rybomunyl atd.). Některými bylinnými přípravky Echinacea atd. či wobenzymem.
Se stimulací imunity si není radno zahrávat a lékaři k ní přistupují pouze při určitých hodnotách imunoglobulinů a neradi
--

„Jedním z principů měření je enyzmová reakce … enzymy mají antioxidační charakter..“. to tvrdí lékaři.

Další odpovědi
led

Imunita v zdravotníctve znamená odolnosť organizmu. Vzhľadom na rôznorodosť škodlivých látok sa táto imunita – odolnosť sa zisťuje podľa hodnôt jednotlivých testovacích látok. Odborníci si tieto hodnoty ohodnotili akousi stupnicou imunity, pomocou ktorej si navzájom vymieňajú informácie medzi jednotlivými pracoviskami. Prirodzene v zpráve sú uvedené aj presné hodnoty jednotlivých výsledkov imunitných testov pomocou testovacích látok.

Túto informáciu zámerne zjednodušujem, pretože tu nepíšeme pre odborníkov-špecialistov, ale prevažne pre laikov.

Zjednodušene – laicky by sme mohli povedať -napríklad: máte 50% imunitu proti xxx, vašu imunitu musime posilniť a tak ďalej…

Doporučujem užívateľom, aby nepopierali jestvovanie čohokoľvek, len preto, že oni o tom nevedia. Môžu sa mýliť a uviesť iných do omylu.

Kepler

Souhlasím s Izvez. Mezi hladinou antioxidantů a imunitou není žádná přímá souvislost, AOX mají zcela jinou funkci. Odkaz annas je opět z pochybného zdroje, a to rovnou z reklamy. Na wiki jsem prostudoval jak články o imunitě, tak i o AOX. Nikde ani zmínka.

ivzez

Žádná jednotka imunity neexistuje, imunitu nelze (z)měřit.

Člověk buď je imunní nebo není.
Má-li někdo oslabenou imunitu, může být „chytlavější“ na různá onemocnění
nebo nachlazení, ale ani tam se nedá určit, jak nebo o kolik (snad procent) je
jeho imunita snížená.

Nebo jste myslela imunitu poslaneckou?

_______

Doplňuji:

Bububabu,
skutečnost, že lze z krve zjistit, kolik máte kterých protilátek
(viz Vaše zkratky) a z toho odhadnout stupeň oslabení imunity,
neznamená, že lze měřit imunitu nebo ji vyjádřit v jednotkách.

Ten „lékařský jazyk, který normálně člověk nepochopí“,
a z něhož pocházejí i Vaše zkratky, je latina.
Rozumí mu více „normálních“ lidí, než byste čekala.

Z krve lze zjistit, kolik má člověk kterých látek, a z toho odvodit
(nebo odhadnout, nikoliv změřit) stupeň oslabení imunity.
[Nechte si to vysvětlit svými lékaři.]

bububabu

ANF
ANA
IF
ANTI C1q
IgA
atd.
Je to lékařský jazyk který normálně člověk nepochopí, ale z krve se dají zjistit jak a na kolik je imunita oslabena nebo naopak, popřípadě jaký druh imunitního onemocnění je. Může to být např. Lupus
Mě to tak z krve zjišťují každý 4 měsíc.
Takže samozřejmě i imunita má měrné jednotky.

vysmek ondra

Imunita má dokonce několik druhů https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Imunita_(bi­ologie) a můžeš ji zvýšit, čímž tedy zvýšíš odolnost organismu proti onemocnění https://www.gas­trofresh.cz/ja­ke-ovoce-a-zelenina-podpori-imunitu/

ivzez

Annas,
tohle snad nemáte zapotřebí. Nikdo Vám nevyčítá,
že věříte alternativní medicíně, ale není v pořádku
to vnucovat ostatním. Ocenila bych, kdybyste ve své
odpovědi opravila „měření imunity“, jež neexistuje,
a smazala odkaz na měření antioxidantů.

„Měření antioxidantů“ není „měření imunity“.
Je to tahání peněz z kapes těch, kdo tomu věří.

Odpovědi.cz

To jaký má Annas názor je její věc, nejste zde v pozici, která vám dovoluje říkat uživatelům co můžou a nemůžou zveřejňovat. Annas nikomu nic nevnucuje, úplně stejně se dá podívat na vaše příspěvky, kterými pak vy vnucujete svůj názor… každý zde může zveřejňovat své názory i když se vám nelíbí. Je jenom na tazateli, co si z odpovědí vybere.

Již jednou jsme vám vysvětlovali, že zde my ani vy nejste v pozici soudce, který určuje, která odpověď je či není správná. Odpověď Annas ničím kodex neporušuje a tudiž není důvod ji uprovovat či mazat.

Tým Odpovědi.cz