Rokio

Existuje medvědí a býčí trh. Jak se jmenuje stav, kdy cena je dlouhodobě stabilní s minimálními výkyvy?

Při medvědím trhu hodnoty klesají, zatímco při býčím trhu jdou hodnoty nahoru. Který název označuje stav, kdy hodnoty jsou víceméně stabilní?

Nejlepší odpověď
annas

"V rámci akciových kursů jde o pohyb v trendech v důsledku přizpůsobování tržní ceny cen+ rovnovážné.

Linie trendu je lineární funkcí přímky, kolem které se pohybuje kurz akcií v určitém časovém období.

  • vznikne spojením lokálních minim v případě býčího trendu – rostoucí trendová linie
  • vznikne spojením lokálních maxim v případě medvědího trendu – klesající trendová linie
  • Trh bez výraznějšího trendu – plochá trendová linie "

https://is.mu­ni.cz/el/1456/­podzim2011/BPF_­FITR/um/9027509­/FITR-podzim_2011-08.pdf

Finanční trhy
MU Brno
G. Oškrdalová,

Není tedy jedinou stabilitou tržní rovnováha, tedy rovovážná ena?
http://ekonomie-otazky.studen­tske.cz/2009/01/­rovnovazna-cena.html

Další odpovědi
Anikitos

A neříká se jí prostě (aktuálně) stabilní?
Opakem je pak fluktuace/fluk­tuační= kolísavá (stoupá nebo klesá) nebo cyklická.