autacek

Existuje-li AP stejného názvu jak na 2.⁴, tak 5 GHz, dle čeho se klient (mobil) rozhodne, kam se připojí?

Odpovědi
Arne1

podle kvality signálu

zjentek

jako laik mám za to, že klient si sám vybere síť s nejlepším příjmem/signálem. Pokud vybíráš manuálně, v soupisu sítí uvidíš dvě stejného jména/názvu a jednu z nich zvolíš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Problém je, že kvalita je sice horší u 5G, ale rychlost i přesto několikrát vyšší, protože tam není takové rušení a tak plno. A nevím jak přesvědčit mobil, nebo tablet (navíc když se sítě jmenují stejně), aby upřednostňoval, pokud je v dosahu, síť 5G.

jáára

Od toho je pan admin. Mám sítě jinak pojmenované. Třeba xxx 5GHz. Potom záleží, jak si telefon vyřeší přepínání (roaming).