Avatar uživatele
Agneta

Existuje láska na první pohled ? Jak to vidíte ?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ > ♫♫♫☺♫♫☺♥=všechno jasný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, anonym, gagaga, marci1, gecco před 3470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

proč na pohled? Já tě nevidím a milujU ..a tím neříkám, že mě nějak bere zrovna ten tvůj avatar, to nee
Doplňuji:
..počítám že ty noty byly pro mě a nedělej, že nee

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Kdysi jsem si zapsala staroindická slova o definici lásky:
„Z náklonnosti duše se rodí přátelství, z náklonnosti rozumu úcta, z náklonnosti těla vzniká žádostivost. Spojení těchto tří náklonností tvoří lásku“.

Proto se domnívám, že láska na první pohled je spíš jakési romantické okouzlení. Upoutá např. tělesný půvab, hezká tvář, styl oblečení , příjemný hlas, jeho zabarvení, vystupování na veřejnosti atd. Tyto fyzické přednosti se často kladou na první místo před psychickými.

Často záleží na tom, kde a kdy se dva lidé setkají. Když někdo žije osaměle, zamiluje se do první ženy či muže, které potká. Někdy jedinec upřednostňuje partnera, který splňuje jeho představu, i když si později uvědomí chybu, že by získal někoho jiného, kdyby nepodlehl svým třeba romantických představám. Jenže kdyby jsou chyby…

Ale nevylučuji, že se často stane , že při setkání přeskočí jiskra a začne hořet, ze zamilovanosti vznikne láska.. Zřejmě jde o instinkt, který neuvědoměle přitahuje toho druhého, nebo dotyčný naplňuje jeho představy.

Řekla bych, že láska nevznikne bez zamilovanosti a vzplanutí. To bývá zpravidlem základem citu lásky..

Neuvádím ale např. lásku-zálibu, většinou u mladé dívky a mnohem staršího partnera – záliba dívky v penězích.
Nebo naopak – starší muž a jeho vztah k mladé dívce – láska-marnivá – pochlubit se „hezkým doplňkem“.

Láska je mocná, každého ovlivní jinak …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Někdo se nám „na první pohled“ zalíbí, zapůsobí chemie a zatočí se nám hlava, zamilujeme se. Neznamená to, ale že se k sobě hodíme, že spolu budeme dobře vycházet, až se hlava zastaví. Ale stává se, že to vyjde, zamilovanost se spojí s láskou, přátelstvím, tolerancí, pochopením a vyjde láska na první pohled. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jasně, že existuje – na první pohled a – až do rána…
;-DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Hlavne neexistuje laska – jde pouze o chemicke reakce, zvyk a pohodlnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No podle mě jo :DD
Ta moje láska na první pohled už trvá 9 let :DD
:( A nějak nechce a nechce zmizet -.-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Banán88

se vi :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

marci1: máš tam překlep- až se hlava postaví, né?

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

setapouch >>> tak to nééé…podívej se na zjentka:DDD

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Sorry, ani do zjenteka se nechci na první pohled zamilovat :D

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Se mnou nemluvíš? ..se stydíš?

před 3470 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek