hapiky

Existuje kromě labutě jiné zvíře či živočich, který před svou smrtí zpívá?

Na onen svět se chodí zpravidla v tichosti

Nejlepší odpověď
annas

1. Labutí píseň není vždy zakončením života, ale je oslavou nějakého umělce, který v průběhu života vytvořil své vrcholné významné dílo.

Třeba Magorovy Labutí písně jsou dokladem jeho života „v pekle“ a boje o svou čest.

2. Spíš opačně. Třeba v mýtech a pověstech se objevuje, že houkání sýčka, vytí psa, zvuky havran věští smrt u člověka. Stejně mytologické Sirény svým zpěvem lákaly námořníky na smrt.

Další odpovědi
zjentek

S podotázkou tedy nesouhlasím úplně. Divili bychom se, kolik jsou lidé ochotni toho na sebe vyzpívat, jen aby ve finále ulevili svému svědomí… třeba i jen pro pouhý POCIT úlevy. Jsem přesvědčen, že takových je plný svět. Těch kteří konali zlo pro vlastní dobro a ve finále se s tím nemohou popasovat, protože nevědí, co bude, čili odcházejí v nejistotě, zda se jim jejich předešlé konání necrátí ve zlém. To, mají blbé.*

*Osobní poznámka