Krabice1

Existuje kromě kastrace ještě jiný zdravý způsob jak zabránit připuštění?

Ahoj, chci se zeptat jestli existuje kromě kastrace ještě jiný zdravý způsob jak zabránit připuštění. Četla jsem o kočičí antikoncepci, ale ta je prej hodně nezdravá a uhlídat to asi taky nejde. Mám 2 kočky 1.jsou 2 roky a je po druhé březí a 2. Je necelý rok a ještě nemrouskala, nechceme koťata ale taky se nám nechce řezat zdravou kočku. Tak se ptám jestli existuje jiný, zdravý a šetrnější způsob.

Nejlepší odpověď
annas

Stejný dotaz, týkající se psa.

" Pokud nechci, aby fena hárala, je kastrace jedinou volbou

Pokud chcete vaši fenku nechat kastrovat hlavně proto, že chcete předejít citlivému období špinění, a nejste si jistí, zda byste jednou nechtěli štěňátka, nemusíte se uchylovat ke kastraci. Můžete svou fenku podrobit hormonální léčbě.

Hormonální léčbu lze provádět při prvních příznacích říjového cyklu nebo v pravidelných intervalech k oddálení říje. Dagmar Tarkošová ale varuje: „ Nedoporučuje se podávat hormonální preparáty nedospělým fenám a přerušovat více jak dvě hárání po sobě. U tohoto typu léčby jsou však jistá rizika – riziko vzniku zánětu dělohy a otoku mléčné žlázy a s tím spojené zvýšené riziko výskytu nádorů. Může také zapříčinit vznik cukrovky, Cushingova syndromu a falešné březosti.“

Zdroj: https://relax­.lidovky.cz/ji­na-povaha-tloustnuti-i-nechutenstvi-7-mytu-o-kastraci-psu-a-kocek-1fd-/domaci-mazlicci.aspx?c=A160718­_131903_domaci-mazlicci_ape

"Jiný názor
Hormonální antikoncepce je pro psy a kočky nebezpečná! Kastrace je šetrnější
U koček je hormonální léčba zcela nevhodná. kočičí cyklus je komplikovaný a mrouskající kočka trpí.atd. !

více v odkazu
https://pardu­bice.rozhlas.cz/hor­monalni-antikoncepce-je-pro-psy-a-kocky-nebezpecna-kastrace-je-setrnejsi-6031803

--
Jak to zpravidla l bývá, názory se liší.

Další odpovědi
Drap

Pokud už se takto rozhodnu je kastrace nejlepší a nejšetrnější. Kastrace neni nijak složitý chirurgický zákrok. Většinou se vše velmi dobře hojí a je po problémech. S hormonální léčbou je spojeno velké množství zdravotních rizik.

anonym

Kondom. A pro Rockieho: v otázce bylo jasně napsáno „kromně kastrace“

Rokio

Žádnej kondom, kastrace je nejlepší.

Alesh

Ano, naši měli kočku a celý život ji dávali antikoncepci pro kočky, koťata nikdy neměla, fungovala normálně. Dávalo se jí to do žrádla, samozřejmě se muselo dohlédnout, aby to sežrala. -jinak ta četnost byla myslím jednou za tři měsíce, čili nic tak hroznýho.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.