Avatar uživatele
kyselina 5

Existuje jiný výrobce přesnídávek v ČR než Hamé?

Zdravím!
Máme doma ovocný sad a jelikož ráda stojím nad sporákem v kuchyni – napadlo mě – prodávat přesnídávky. Je mě jasný, že pořizovací náklady na výrobnu (je to něco kolem 250 tisíc) a běhání po úřadech (potvrzení musí být od 4 orgánů) mě od toho odradí, (respektivě, už teď vím, že se do toho nepustím).

Ale koukla jsem na internet a kromě Hamé, neexistuje jedinej konkurent. Ta firma má na to monopol.

Nebo o někom víte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

http://www.zdra­vicek.cz/clan­ky/detska-presnidavka
Doplňuji:
Nebude to asi žádný „šlágr“, před 4 lety jsem Hamé přesnídávku ochutnala, ten řídký hnusík mi vůbec nechutnal. To za mého dětství bývaly v plechovkách „luxusní“ přesnídávky … :)
Nestlé neznám a ani raději neochutnám…
http://ovocne-presnidavky.he­ureka.cz/nestle-ovocna-presnidavka-s-cerealiemi-4x100g/

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Konkurence na trhu ovocných přesnídávek je IMHO hodně velká, kromě Hamé (Hamánek) je ještě prodává Hipp, Nutricia (Hami), dále Nestlé, Linea Nivnice, Country Life a dalších asi deset firem … + německé drogerie prodávají další svoje značky … Navíc rodiče jsou konzervativní, chtějí „pro děti to nejlepší“, prosadit se s novou značkou by IMHO bylo těžké, max. zdůrazňovat domácí výrobu a bio kvalitu …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Přesnídávky se vyrábějí v každé domácnosti. Průmyslové náhražky se spoustami dochucovadel, umělých sladidel, barviv, konzervantů a pod. do běžné stravy nepatří. Dokonce se prý najdou i zoufalé matky malých dětí, které jimi pod vlivem agresivní reklamy nahrazují svou nedostatečnou péči o jejich zdravou výživu. Normální člověk takovou věc nekoupí, takže tvoje skepse vyplývající z obav o zmařenou investici jsou zcela na místě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Doplním jen Pepa25: Existují i desítky značek bio přesnídávek a lokálních značek, které se prodávají jen v určitém regionu.

Když budete mít dobrý nápad, jak lidem nabídnout kvalitu za rozumnou cenu, tak své přesnídávky prodáte a bzy budete prosit souseda, aby Vám prodal i jeho jablka. Poptávka je veliká a odpor k průmyslovým výrobkům velkých firem stále roste.

Nevím, kde sídlíte, ale vzhledem k Vaší otázce asi nemáte moc velký přehled o trhu. Než začnete obíhat úřady, abyste získala všechna razítka, udělejte si vlastní průzkum trhu. Např. připravte jednu várku a nabídněte ji kamarádkám, známým, sousedům a požádejte je o hodnocení. Nejlépe anonymní, aby se tam objevila také nějaká pravdivá hodnocení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ano, existuje a dost, budou lepší i horší, levnější moc ne, ale dražší určitě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajka.111

Ježisi, no jasně… tyhle přesnídávky ani nekupuju. My kupujeme pouze kvalitní přesnídávky, aby dětem daly přesně to, co mají. Proto kupujeme jen ty od Sunárku https://www.su­nar.cz/prikrmy-do-rucicky/. Doporučuju.

před 1879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Jj, taky tyto kapsičky od Sunárku kupujeme. Jako dětem nedáváme jiné. Zkoušeli jsme na začátku, ale nechutnaly, takže dáváme jen tyto.

před 1847 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování