autacek

Existuje ještě spravedlnost, když byl přestupek řidiče automobilu Porsche vyhodnocen takto?

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/porsche/r~5d84a­9e8827511e7a0c50025900fe­a04/

Nejlepší odpověď
anonym

Rozumím snaze za každou cenu dát po hubě tomu zazobanému majiteli Porshe, takového závistivého trolla máme v sobě schovaného asi všichni … ale zkuste na okamžik připustit tu možnost, že řidič opravdu jen reagoval pzovolným zpomalováním na sirénu hasičského vozu , kterou slyšel … „Zpomalení bylo podle záznamu mé kamery pozvolné a také šofér cisterny v rámci podání vysvětlení přiznal, že nebylo nikterak razantní a z jeho pohledu se jednalo o relativně plynulé zpomalení,“ … „Řidič snížením rychlosti reagoval na zvukový signál (klakson), který použil řidič HZS, neboť si nebyl jistý, zda na pozemní komunikaci nehrozí nějaké nebezpečí, na které jej řidič HZS upozorňuje,“ … ne vždy je třeba kamenovat bez soudu, občas se v maléru člověk ocitne opravdu jen nedopatřením.

no ale pokud chcete jen házet kamení po majitelích porshe a českých soudech, tak si samozřejmě poslužte. Jen abyste tam pak nestáli jednou sami 🙂

Další odpovědi
Dochy

Také mi není jasné co přesně se Ti nelíbí. Všichni se shodli, že o vybržďování nešlo (řidič porshe, hasič, soudce) Jako vybržďování to vypadá po shlédnutí toho hasičského videa, které je střiženo tak, že si člověk toho střihu nevšimne, když se na to nesoustředí (není tam vidět že ta auta mezitím odbočila do další ulice a tam se teprv zastavila). Oba jeli tak trochu jako prasata. I když chápu hasiče že s tou krávou nechtěl bokem lízat ty zadky zaparkovaných aut v pravo – jednoznačně ale jel mimo svůj jízdní pruh. Poršák předjížděl hned za křižovatkou, předjížděl přes plnou čáru a aby manévr vůbec stihl, dost podstatně zrychlil – nad zákoné limity. Ale opravdu zastavil až po třetím zatroubení od hasičů…

Hlada

Na tomto případu by bylo možné demonstrovat to, že spravedlnost existuje.
Zároveň je na něm možné demonstrovat sílu médií.
Chybí tu kancelář pro uvádění novinářských příběhů na pravou míru.

Smlouvyzdarm

Píše se tam, že byl vyhodnocen záznam z obou vozidel… rychlost nebyla vysoká. Nějaké vybržďování těžko říct, ale to si představuji přece jonom trochu jinak. V každém případě z toho co jsem viděl v záznamu já – hasiči špatná jízda v jízdních pruzích při výjezdu z křižovatky byli přes plnou čáru v protisměru. Stějně tak Porsche předjíždějící hasiče je předjíždělo v místě kde byla plná čára a protisměrný odbočovací pruh. Navíc ze záznamu je patrno, že Porsche jelo v maximu rychlostí 63 km/h, ale to stejně není možno použít, protože měřící zařízení není cejchováno, ale víme, že rychlost překročil. Nechápu proč se tam vůbec uvádí, že neohrozil ani neomezil vozidlo – dodávku vyjíždějící z té levé strany. Dle mého to byla jen nějaká vedlejší ulice. Řidič, který z ní tedy vyjíždí musí dát ostatním přednost, a to i vozidlům, která předjíždí jiná vozidla. Na hlavní můžete předjíždět i v křižovatce, čili tento argument byl dle mého zcela zbytečný a pokud by se snad i to Porsche s dodávkou střetlo, byl by vyníkem řidič dodávky, který mu nedal přednost (snad jsem neco nepřehlédl ..... nějakou značku, ale znovu už si to pouštět nebudu). Pak tam ještě ten řidič Porsche ukazoval něco rukou z okna. Zrovna mi na monitoru vyskočila nějaká aktualizace, ale tuším co to bylo… To by ještě mohl být přestupek proti občanskému soužití – hrubé jednání. No a samozřejmě také bezpečná vzdálenost a úmyslné zastavení uprostřed silnice.
Druhou otázkou je sankce, kterou řidič dostal. Pokud bylo to Porsche jeho, tak byla sankce, vzhledem k jeho majetkovým poměrům, nepoměrně nízká.

cukrar

Ano, existuje spravedlnost.
ge0rge má naprostou pravdu. Stejně tak Dochy.

quentos

Spravedlnost dávno neexistuje, příkladem budiž už jen ta spousta svobodných matek, kterým soud nařídil platit dluhy za jejich bývalé manžely, zatímco ti jsou vysmátí.

Psychotic

Nechápu slovo „ještě“. Ona jako někdy existovala větší spravedlnost než teď? Zvlášť v českých zemích? Kdy jako? Ve středověku? Za První republiky? Za komoušů?

Upřímně ani nevím, jak měl být přestupek řidiče Porsche podle tebe vyhodnocen… Pokuta mi přijde jako adekvátní trest. Výše je věc jiná, podle mě by se pokuty měly vyměřovat dle finančních možností pachatele, ale za to magistrát nemůže.

Každý systém má díry a žádný nemůže ve 100% případů fungovat perfektně. Vytáhněme prosím hlavu z oblaků a utopii nechme ve snu, dobře? Stav justičního systému v ČR má mouchy, ale není to taková tragédie jako v mnoha jiných zemích. Třeba v USA bych před soudem stanout fakt nechtěl.