JanyOK

Existuje ještě smlouva…

nevím jak správně položit otázku, spíš jde o to, když jako firma zaplatím někomu vzdělání, zda je legální smlouva, která zavazuje dotyčného k odpracování určitých let a nebo k úhradě zaplaceného školeného, pokud tyto roky neodpracuje?

Nejlepší odpověď
standa

Jedná se o tzv. kvalifikační dohodu, na kterou pamatuje zákoník práce v ustanoveních § 234, 235.

Mrkněte do zdroje.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast10h2.aspx

Další odpovědi
Drap

Určitě, pokud je to oboustraná dohoda , tak v tom neni problém