Avatar uživatele
anonym

Existuje ještě funkce „svačinářky“, nebo už zanikla?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, Drap, pája139 před 3801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Někde ještě ano, většinou však s něčím spojená

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podle mě už zanikla, protože za celou dobu od revoluce jsem se už tímto povoláním nesetkal.Ono to asi bude tím, že dneska si hodně lidí nosí svačinu z domova (je to lacinější), to za 1. a za 2.PODNIKATEL NEMÁ PENÍZE na (podle něho) zbytečnou pracovní sílu.Dříve byly velké fabriky a do kantýny daleko, dneska když jsou firmy s malým počtem zaměstnanců, tak někde ani kantýny nejsou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Sice neodpovím na otázku, ale něco jsi mi připomněl…
Před rokem jsme měli úžasnej stmelovací výlet na Stachelberg se soudruhem Ondráčkem, kterej se stal čerstvým zástupcem. Ráno jsme měli sraz na nádraží se třídní a on posléze přišel s bednou od ovoce s vyskládanými pytlíčky se srágorama z jídelny – tím dostal přezdívku svačinář :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladaadal

Ano, existuje, u nás je na každém oddělení. Jednak aby nebyly fronty v kantýně a jednak, aby chlapi od mašin neztráceli čas kupováním svačiny. Jen už to není pouze svačinářka, ale to nebyla ani za sociku. Prostě je tojedna z „méně“ důležitých pracovníc. Tím nechci jejich práci nijak podceňovat, ale prostě to není manažerka. Jedna je jeřábnice, jedna kontrolorka, prostě zastupitelné věci. Půl až jednu hodinu před přestávkou obejdou danou skupinu lidí, sepíšou a vyberou peníze. Pak to hromadně nakoupí, rozdají, vrátí peníze a hotovo.
Doplňuji:
Lahny – ty neznáš žádnou velkou fabriku? Nejsem nijaký světoběžník, ale pár desítek firem nad 1000 zaměstnanců v naší republice znám.........

Upravil/a: ladaadal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Už zanikla. Pokud vím, tak v řadě firem nahradily svačinářky jídelní automaty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek