Existuje ještě funkce „svačinářky“, nebo už zanikla?!

Nejlepší odpověď
Drap

Někde ještě ano, většinou však s něčím spojená

Další odpovědi
anonym

Podle mě už zanikla, protože za celou dobu od revoluce jsem se už tímto povoláním nesetkal.Ono to asi bude tím, že dneska si hodně lidí nosí svačinu z domova (je to lacinější), to za 1. a za 2.PODNIKATEL NEMÁ PENÍZE na (podle něho) zbytečnou pracovní sílu.Dříve byly velké fabriky a do kantýny daleko, dneska když jsou firmy s malým počtem zaměstnanců, tak někde ani kantýny nejsou.

RyuzakiKate

Sice neodpovím na otázku, ale něco jsi mi připomněl…
Před rokem jsme měli úžasnej stmelovací výlet na Stachelberg se soudruhem Ondráčkem, kterej se stal čerstvým zástupcem. Ráno jsme měli sraz na nádraží se třídní a on posléze přišel s bednou od ovoce s vyskládanými pytlíčky se srágorama z jídelny – tím dostal přezdívku svačinář :)

ladaadal

Ano, existuje, u nás je na každém oddělení. Jednak aby nebyly fronty v kantýně a jednak, aby chlapi od mašin neztráceli čas kupováním svačiny. Jen už to není pouze svačinářka, ale to nebyla ani za sociku. Prostě je tojedna z „méně“ důležitých pracovníc. Tím nechci jejich práci nijak podceňovat, ale prostě to není manažerka. Jedna je jeřábnice, jedna kontrolorka, prostě zastupitelné věci. Půl až jednu hodinu před přestávkou obejdou danou skupinu lidí, sepíšou a vyberou peníze. Pak to hromadně nakoupí, rozdají, vrátí peníze a hotovo.
Doplňuji:
Lahny – ty neznáš žádnou velkou fabriku? Nejsem nijaký světoběžník, ale pár desítek firem nad 1000 zaměstnanců v naší republice znám.........

Andre5000

Už zanikla. Pokud vím, tak v řadě firem nahradily svačinářky jídelní automaty.