Avatar uživatele
anonym

Existuje i dětská deprese? A jaké jsou příznaky? (dítě 12 let – příbuzné), rodiče vše svádí na pubertu.

Ale na me pusobi spis zakriknute. Kdyz jim rikam , ze to vypada na deprese , tak mavnou rukou. -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? pokazdejinak, Valky před 4711 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Ano, existuje, viz výňatek:

Jak se deprese projevuje?
Depresivní děti mívají podobné příznaky jako dospělí. Mezi základní symptomy patří neschopnost se radovat, pocity viny, nízké sebehodnocení, zoufalá nálada (Pozor! Často i s myšlenkami na smrt), podrážděnost, osamocenost, někdy agrese, neklid, somatické příznaky…
Přesto je dětská deprese v několika bodech specifická.
Často se u depresivních dětí objevují projevy regrese – vrací se k ranějšímu vývojovému stupni.
Určitě byste neměli zůstávat klidní, pokud vaše ratolest mluví o smrti, pekle, pohřbech či tyto motivy ztvárňuje výtvarně.
U vytvořených obrázků to také lze poznat podle toho, že jsou příliš tmavé nebo se na nich objevují další motivy, které vás pravděpodobně velmi znepokojí.

Zdroj: http://www.det­skestranky.cz/cla­nek/281-i_deti_mohou_mit_de­presi.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Valky

Existuje, já jsem se s ní léčila od 10 let, může to být dědičné, já to mám po pradědovi… Je to hrozné, protože většina rodičů říká – Ty si vymýšlíš, to je puberta, nezkoušej to na mě… Znala jsem hodně lidí, které na psychiatrii dohnalo až to, že v 11 letech chtěli spáchat sebevraždu… Je to šílený a hodně opomíjený problém.. Ať to rodiče koukaj řešit s lékaři a nezanedbají to, mohli by litovat.. Je mi 20 a stále mám deprese… Není to jen tak, tato nemoc se nedá jen tak vyléčit… A taky ať si najdou dobrého lékaře, já měla první doktorku, která byla teda šílená… Jen mi říkala, že jsem nic nedokázala a proto jsem nešťastná – no v 10ti letech :D A pak mi jen dala oblbováky … Takže hledat na doporučení lékaře a hlavně dítěti neříkat, že je to puberta nebo že si vymýšlí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

určitě existuje, nemám vlastní zkušenost (naštěstí), ale rozhodně to je problém, který je třeba řešit

nedávno článek na idnes:
http://ona.id­nes.cz/nepodce­nujte-detskou-depresi-d24-/deti.aspx?c=A110328­_162725_deti_job

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HDMI

No jestli sijim to řekl do očí a oni mávli rukou tak to ti nezávidim.ale zkus to s ní trošku přehánět třeba si potom uvědomí že to asi není normální a že to není k vůli pubertě a pak se hezky vrat do normálu.oni konečně přestanou mavát rukama.no ikdyž to radsi nedělej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek