štamgast

Existuje hlásič požárů s hasící funkcí?

Že když by zaregistroval kouř tak by spustil „sprchu“.

Nejlepší odpověď
led

EPS (elektronická požiarna signalizácia) pomocou čidiel (detektorov) sníma teplotu v sledovanom objekte. Ak teplota stúpne nad vymedzenú hranicu, spustí alarm a v prípade, ak obsluha do stanoveného času od vyvolania alarmu nezruší poplach, automaticky zopne zabudovaný hasiaci systém a posiela varovný ohlasovací signál na požiarnu stanicu. K tomuto sa pridávajú i detektor plynu a dymu (nebezpečné je, ak sa niekto sprejuje tesne pod čidlom, potom sa už len diví… toto sa stalo v novopostavenej ´Pyramíde´ Slovenskom rozhlase v Bratislave a bol vyvolaný poplach)

Další odpovědi
anonym

Je to kombinace SHZ s EPS (stabilní has. zařízení, el. pož. signalizace). Plno organizací to má zabudované. Používá se hlavně systém „sprinkler“, který je šetrnější než drenčer, jenž tě vytopí.

isteron

V amerických bláznivých komédiach a vojen. ponorkách áno.

dnb

Neexistuje, neboť v dnešní zmodernizované době už je všechno obstaráno automatickými detektory

honza19hk

přímo samotný ne. Existujou čidla ve spojení se sprinklerovým hasícím systémem.

Pokud čidlo zaznamená vyšší teplotu než je obvyklé spustí poplach a sepne hasicí zařízení.Vyšší účinnost mají ty co jsou závislé na teplotě než na kouři,protože pokud spálíš žrádlo v troubě budeš mít akorát vyplavenej barák.