Putin

Existuje forma vlády, kde vládnou pouze dva lidé?

Něco jako „biarchie“ 😁 Díky za reakce!

Nejlepší odpověď
lexx

jmenuje se manželství ale stejně jeden je master a druhý slave

Další odpovědi
marci1

Kdysi ve Spartě vládli dva panovníci, členové dvou rodů. 🙂
„Moderními příklady diarchií jsou Andorrské knížectví, kde hlavou státu jsou spolukníže (francouzský prezident a biskup urgellský), San Marino, kde jsou dva společní vládnoucí kapitáni a Svazijsko, kde společnými hlavami státu jsou podle tradice král a jeho matka.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Diarchie

Lamalam

Myslíš diumvirát?

anonym

pro lexx
Protože Tě není možno kontaktovat, tak na Tvoji odpověď ohledně volných sobot musím reagovat zde
(…a víte proč byly zavedeny ? chá ! byla to jednoduše maskovaná nezaměstnanost kteráž ovšem byla zas neslučitelná s fiktivní utopii zvanou „socialismus“ kde všichni měli „práci“ namnoze zcela zbytečnou, nikomu nepotřebnou ale měli klamný pocit, dojem že pracují…jak tenhle kabaret mohl dopadnout ? leda špatně. přemýšlejte..)
Zkus popřemýšlet Ty.
Na západě byly tyto soboty už dávno zavedené a protože komunisti chtěli dokázat, že socialistická společnost se jim vyrovná, TAK JE ZAVEDLI TAKY.
Heslo komunistů bylo DOHNAT A PŘEDEHNAT Západ, tak se snažili zavést některé věci co měli na západě.
A tím usnadňovali život nám, pracujícím.
Jenže tato dnešní společnost NEUSNADŇUJE ŽIVOT PRACUJÍCÍM, protože přebírá prvky co jsou na Západě, ALE UŽ NEKOMPENZUJE VÝHODAMA CO MAJÍ ONI.
Jako příklad je, že dělník na západě odpacuje 1400 hodin za rok, kdežto u nás 2000 hodin.Tam mají 6 neděl dovolené, ukaž mi kdo to má tady.Tam když vyjde svátek na sobotu či neděli, tak mají buď v pátek nebo v pondělí volno…ukaž mi kde to máme my.Tam dělník může 6 x (nebo v některých firmách i vícekrát do roka) zavolat do firmy BOLÍ MNĚ HLAVA, DNES NEPŘIJDU a MÁ TO PLACENÉ..kde to jde u nás?A tak bych mohl pokračovat hromadami příkladů.
Takže se zamysli Ty, proč u nás zaváděli volné soboty.NEBYLO TO KVŮLI PRÁCI, ale kvůli Západu.

anonym

homo sexuál?

Lamalam

Pumíku, tvoji odpověď jsem nahlásila, uznej sám, že to byl nesmysl.

anonym

Uznej ty, že jsi hloupá ateistka (nemoudrá), ale to nic nikdo není dokonalý, že?