Avatar uživatele
Vašekva

Existuje finanční limit na léčení pacienta na 1 rok?

Můj přítel tvrdí, že když půjdu třeba na operaci, která mě bude stát např. 500 000 Kč tak ten stejný rok mě už neudělají nějaké jiné vyšetření např. vyšetření zraku.
Já si myslím, že nic takového neexistuje.
Existuje tento limit a kolik to je Kč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gecco, zzzlatokopka před 3352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Takový limit neexistuje (v podstatě by popíral solidární princip zdravotního pojištění)…
😉
Existuje jiný limit – limit maximální výše doplatků jedním pacientem – jakmile pacient zaplatí za doplatky ´nadlimit´, další poplatky (doplatky) jsou mu vraceny.
Tento limit je vždy na rok, zúčtování probíhá po čtvrtletích a je:
2.500,– pro pacienty pod 18 a nad 65 let
5.000,– pro pacienty 18 – 65 let
Viz – http://www.mzcr­.cz/obsah/limi­ty-07_1322_1.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Přítel ti tvrdí nesmysly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Souhlas s gecco, popíralo by to i listinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Každý lékař ( tedy i nemocnice) má pojišťovnami přidělený limit finančních prostředků, které nesmí překročit. Na jakou dobu se to vztahuje nevím , ale to je jedno. O peníze navíc, musí žádat a řádně zdůvodňovat . Za každé překročení je sankcionován.
Takže ano pokud nemocnici již přidělené prostředky docházejí odložitelné zákroky neprovádějí, nebo píší lacinější léky i když to třeba není vhodné. Takže omezení zde je, ale trochu jinak než je to zde podané.

Proto jsou na některé operace dlouhé čekací doby. Ne, že nejsou lékaři, ale nemocnice nemá finanční prostředky.

Geco, a vo tom to je !!!!!! Když už píšeš o doplatcích a jejich osobních limitech, je třeba se zmínit také o tom, že ne všechny doplatky se do tohoto limitu započítávají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Mosoji – kdybyste se kouknul pořádně, všiml byste si, že jsem vložil odkaz na stránku Ministerstva zdravotnictví, kde je to, co je a není do limitu započítáváno, taxativně definováno…
Přece to nebudu opisovat…
😁

před 3351 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek