quentos

Existuje/existovalo někdy ve francouzštině sloveso aliser, příp. alizer? Co znamená/znamenalo?

Jak vám už asi došlo, pídím se po původu a významu jména zpěvačky Alizée; vypadá to jako trpný tvar nějakého slovesa, toho slovesa se však nemůžu nikde dopátrat.

Nejlepší odpověď
Luss

nevim zda to k necemu bude, ale ALIZÉ nebo i ALISÉR je podle slovníku PASÁT.

ovsem to neni sloveso, pokud jde 100% o sloveso, pak jsem nic nenasla.

Další odpovědi
panenka

slovese alizé znamená pasát nebo i pasátní vítr

Zdroj: http://slovnik­.seznam.cz/?q=a­liz%C3%A9&lan­g=fr_cz