TEREZA.B

Existuje elektrická zbraň (např. protitanková), která by zabila pouze osádku a stroj zůstal nezničen?

Nejlepší odpověď
Radovan M

Myslím že americká armáda má mikrovlnnou zbraň, používá se pro zkrocení davu (nebo tak něco), když ale přidáte na intenzitě tak zabíjí… tank by tedy byl jen trošku ohřátý =)

Další odpovědi
mosoj

Nejenom americká !
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektromagnetic­k%C3%A1_zbra%C5%88

mojitek

nevím jestli elektrická,ale viděl jsem dokument o zvukovém dělu-v akci. Dost děsivá zbraň.Že by podobnost s „pozouny z Jericha“ byla „čistě náhodná“? 🙂

Drap

Elektrická zřejmě ne, ale podobné zbraně, ovšem na jiném principu, že by zničily vše živé se již testovali.
Doplňuji:
Omlouvám se : testovaly.

Hykam

Vývoj zbraní jde směrem spíše obráceným, zničit techniku a zachovat lidský život, alespoň u vojenských velmocí. V islamistických zemích je bohužel lidský život téměř bezcenný, ale tam se většinou zbraně nevyvíjí, pokud tedy nepočítám atomové zbraně.