Frogman

Existuje doplněk stravy obsahující doporučené denní dávky úplně všech vitamínů a minerálů?

Donedávna jsem bral jeden doplněk stravy, který obsahuje 10 hlavních vitamínů. Nyní jsem objevil nový doplněk, který obsahuje všech 13 vitamínů + provitamín A a k tomu od té samé firmy další doplněk obsahující 10 minerálů a ještě zvlášť všechny složky vitamínu E, koenzim Q10 a omega-3.

Avšak mezi těmi minerály nejsou všechny (a hlavně draslík, který, mi doktor řekl, teď potřebuji). Neznáte nějaký doplněk, který obsahuje kompletně všechny minerály (je jich snad přes 30) v doporučeném denním množství?

Vím, že by se měly všechny vitamíny a minerály získávat z jídla, ale já velkou část jídla nejím, proto jsem se to rozhodl řešit doplňky. Nevadí jejich dlouhodobé užívání?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám přípravek.
„Informace výrobce
Multivitamín s minerály obsahuje 42 složek, které jsou nezbytné k růstu lidského těla, zachování vitality a celkově dobré kondice. Přípravek doplňuje nedostatek vitamínů, minerálů a dalších látek v organismu, který vzniká nevhodným životním stylem.“ atd.
https://obchod­.ronnie.cz/s-1071-multivitamin-s-mineraly-42-slozek.html

Brala jsem tento přípavek od fy Klas
https://www.klas­.cz/pripravky/de­tail/13157-multivitaminy-s-mineraly

Nebo čisté přírodní minerály Biominerál od fy Diochi nebo Fytominerál od fy Enertgy. Teď užívám Schüsslerovy tkáňové soli,

Je dobré jíst pravidelně obilní klíčky, nebo kustovnici čínskou. Hodně minerálů má také Alfaalfa.

Další odpovědi
Danina65

Co třeba normální, vyvážená strava? Ovoce, zelenina, bílkoviny atd,atd, známe principy ještě ze školy. Pokud občas ochutnáte všechno, vč chleba se sádlem, měli bychom mít všechno, co je třeba.

briketka10

Odpovídala jsem již několikrát, že užívám dlouhodobě
Pangamin pro děti 300 dražé není drahý a pomáhá mi.

Je vyroben ze sprejově sušených pivovarských kvasnic bohatých na vitamíny, stopové prvky, minerální látky a další biokatalyzátory.

Menší velikost tablety přípravku Pangamin pro děti a její potažení cukrovou vrstvou usnadní aplikaci především dětem, ale i těm, kteří hůře tolerují typickou kvasničnou chuť i vůni.

Vitaminy, minerály, stopové prvky, bílkoviny a řadu dalších v kvasnicích obsažených látek je třeba vnímat jako biologický komplex, který tvoří přes někdy relativně nízký obsah účinných prvků v přípravku protiváhu řadě multivitamínových preparátů. Svým vzájemným přirozeným působením tyto prvky několikanásobně zvyšují prospěšnost lidskému organizmu.

Přirozenou součástí sušených pivovarských kvasnic jsou zejména:
•biologicky cenné látky dusíkaté – proteiny, cerevisin, zymokasein, nukleoproteidy, glutathion, esenciální aminokyseliny,
•glycidy – glykogen, ribosa, desoxyribosa,
•lipidy – nenasycené mastné kyseliny, kyselina linolová a linoleová (označovaná jako vitamín F),
•fosfatidy a steroly – lecitin, kefalin, ersterol, steroly podobné pohlavním hormonům,
•minerální látky – vápník, fosfor, draslík, horčík,
•stopové prvky – železo, jód, měď, zinek, mangan,
•vitamíny – thiamin, riboflavin, pyridoxin, niacin, kyselina listová, kyselina pantothenová, kyselina p-aminobenzoová, kyselina pangamová, kalciferol, cholin, kobalamin,
•enzymy – ze skupiny hydrolýz, desmolaz,
•ostatní biologicky účinné látky – biotin, inozitol, protianemický faktor, glykokininy, cytochrom.

https://www.proz­dravi.cz/panga­min-pro-deti-300-draze.html

RyuzakiKate

Co je „velká část jídla“? Jíš málo? Nebo jseš vybíravej? :) Když jsem byla malá, nechutnala mi spousta věcí, dneska jím téměř všecko kromě „prasáren“. Ráda experimentuju a objevuju nové chutě. Chce se to jen nebát, postupem času se chutě mění, teda pokud nemáš trauma ze školní jídelny :)
A hlavně ne všechny tyhle doplňky nemusej bejt úplně košér, pokud si např. koupíš tablety se železem a vápníkem nebo zinek s vápníkem, tak je ti to úplně naprd, páč v týhle kombinaci se to tluče.
Osobně si sama občas vezmu tabletu pro vegetariány a vegany z dmka (http://www.dm-drogeriemarkt­.cz/cz_homepa­ge/das_gesunde_plus/pro­dukty/dgp-produkty-pharma/dgp-produkty-pharma-vitaminy-mineraly/732778/17­3639-vitaminy-pro-vegetariany.html ), stojí to asi pajcku.
Nojó, doktoři si vydržují pacienty, to známe :) tu máš zdroj v potravinách a nekecej, že nic z toho nejíš :) http://www.prvky­.com/draslik-potraviny.html

cynique

Používám přípravek MedPharma. Má poměrně komplexní složení a dobrou cenu. Viz odkaz:

(Draslík má poměrně vysoký obrat v organizmu. Jeho nedostatek vzniká buď metabolicky anebo dlouhodobým užíváním některých diuretik u hypertenze. Tehdy se může stát nutností jeho náhrada – např. použitím tablet Kalium chloratum. Ale takovýto postup je také spíš na delší odbornou diskusi, tedy pokud pacient neleží zrovna na JIP. Jinak jeho potřebu pokryjí brambory, špenát, banány, atd. )

Zdroj: http://www.med­pharma.info/spe­cialni-pripravky/mul­tivitamin-s-mineraly-42-slozek-extra-c-q10-107-tablet

da ny

Je třeba vědět, že některé vitamíny nebo prvky nelze kombinovat do jedné dávky/konzumovat společně. Lidské tělo to neumí zpracovat, nevezme si nic. Je třeba dodržet během dne časový odstup.(např. vit. A a vit. E) a užít odděleně. Zinek se nemá užívat s přípravkem/v pří­pravku, kde je současně hořčík a to i přestože taková „swinstwa“, bohužel, zakoupíte v lékárnách.
Vzhledem k odlišným potřebám jedince, deficitu, potřebám, s ohledem na různá onemocnění je dávkování individuální. Zda se doplněk užívá preventivně nebo je součástí léčby.
Takový „universální“ 20–40 složkový přípravek Vám rozmluví i valná část lékařů klasické medicíny.
Vhodnou kombinací několika přípravků ušetříte v době užívání i několik stovek korun…

Normální, vyváženou stravou toho již z ovoce a zeleniny, mnoho nezískáme.
Minerálů a vitamínů je tam tak 20% než např. před 50 – 60 lety, tvrdí odborníci…
Jak se objeví zdravotní obtíže/nemoc je vhodné se pídit po tom, co nám chybí a jak na to ;-D
Kvalitní pomocník zde:
https://knihy­.abz.cz/prodej/co-nam-chybiXx

lota

Tak hlavně doporučené denní dávky nejsou universálně platná metrika pro každého. Každý organismus je jiný, navíc někdy potřebuje to, jindy zase něco jiné. Také se těžko „vyčísluje“, co všechno tělo potřebuje – nejde jen o všechny vitamíny a minerály (už jen vytipovat opravdu všechny je oříšek), ale tělo potřebuje i sacharidy, tuky a bílkoviny nebo vlákninu, která vlastně není živinou… Potom – některé vitamíny a minerály spolu reagují (i negativně), takže si nejde dát tabletku a myslet si, že tím mám splněno a mám vše, co potřebuji. A nakonec – syntetické vitamíny a minerály nefungují tak jako ty přírodní, které jsou součástí stravy – viz zdroj.
Ale abych jenom nemudrovala a dala nějaký tip – tak třeba červená čočka – je plná vitamínů a minerálů, bílkovin, vlákniny: https://www.slim­ming.cz/cerve­na-cocka/ A takových potravin se dá najít mraky (zkus třeba zelené potraviny), lépe než hledat tabletky.:-)

Zdroj: https://www.blen­dea.cz/vitami­ny-mineraly/

Frogman

RyuzakiKate, no, jsem dost vybíravý. Například vůbec nejím rajčata (jím jen kečup), houby ani vejce, ryby a hovězí, mléko. Jím jen věpřové a vyjímečně kuřecí. Trauma z jídelny nemám. :D Díky za odkaz, něco vyberu. ;)

Cynique, annas, děkuji, mrknu se. :)

annas

Když beru doplňky stravy, tak 3 týdny a pak dělám týden pauzu. Tělo by si zvyklo.

To, co užívám, , je přírodní, ale i tak se snažím doplňovat především z toho, co jsem uvedla v posledním řádku. Klíčky si posypu chléb s máslem, z kustovnice vařím čaj. Alfaalfa je „otec všeho jída“. Začala jsem jíst asi před 3 týdny. Z vitamínů obsahuje vitaminy A, D, C, E, pyridoxin (B6) a K. Dále obsahuje aminokyseliny, minerály a stopové prvky. Z minerálních prvků obsahuje vápník, železo, fosfor, hořčík, draslík, sodík nebo křemík.

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/alfalfa-tolice-vojteska.htm#ix­zz4saBrr8kH

--
Může se stát, že si tělo zvykne na snadné přijímaní mineruálů a vitamínů a „může začít stávakovat“.