Existuje dnes nějaký zákon?,

který by umožnil ženě,kterou opustil manžel,sama vydělává jen 7000Kč měsíčně čistého,mají dvě dospělé dcery,každá má již svůj život,nebydlí s matkou.Totiž,man­žel naší známé se zamiloval do jiné tak,že hodlá opustit svou ženu.Jak má platit nájem atd.,když jiná práce není?Má nějakou vyživovací povinnost?Našla jsem jen něco,co se týká manželství s dětmi,které jsou v péči jednoho z rodičů.

Nejlepší odpověď
standa

Zmiňovaným zákonem je ZÁKON O RODINĚ, který ukládá manželům (rodičům) určité vyživovací povinnosti…

Vedle zvažování návrhu na rozvod by se vaše známá měla dostavit do nejbližší advokátní kanceláře a poradit se nad případným návrhem žaloby o neplnění vyživovací povinnosti dle ustanovení § 91 zákona o rodině…

Zdroj: http://zakony­.kurzy.cz/94-1963-zakon-o-rodine/cast-3-hlava-3/

Další odpovědi
franku

Existuje,ale jen pro někoho.