sáspa

Existuje divadelní štáb?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

ano

Ano – jestvuje, ale volá sa to trochu ináč. Budem písať členov štábu v mužskom rode, ale v skutočnosti sú tieto profesie pohlavne zmiešané…
12 – organizačný štáb by sme mohli nazvať vedenie divadla.
Tvorí ho riaditeľ, ekonóm, dramaturg, personalista, vedúci umeleckých telies a vedúci technickoumeleckých i technických zložiek.
2 – inscenačný štáb – tvorčí štáb
Za divadelný štáb možno považovať počas skúšok inscenácie jej režiséra, výtvarníka (scénografa – architekta scény), kostýmového výtvarníka, choreografa, hudobníka (autora hudby, dirigenta) a dramaturg inscenácie. K ním sa pripájajú počas skúšok, hlavných skúšok a generálok aj majster zvuku a majster svetla. Nemalé slovo má k tomu aj riaditeľ, ekonom a programový manažér divadla.
Niektorí z týchto členov štábov sú aj napísaní v oficiálnom bulletine (divadelnom programe) teda sú verejne známi, niektorí nie sú verejne známi, ale hovorí za nich ich práca, bez ktorej by divadlo nebolo divadlom.
Doplňuji:
Zaradenie divadla do astronómie je vtipné, ale môžem povedať, že niekedy divadlo naozaj vyzerá ako hviezdna obloha. Nájdete tam hviezdy, hviezdičky i planéty rôznych veľkostí, hmloviny, hviezdny prach i mnoho čiernych dier, no i sily, bez ktorých divadelný vesmír by nebol vesmírom (tých nenápadných, či neviditeľných opôr divadelného sveta)

Další odpovědi
Kako

ano