mosoj

Existuje "červená rtuť " nebo ne?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak píše kolegyně, její existence nebyla dosud hodnověrně prokázána.

Údajně se mělo jednat o moderní želatinu, polymer s příměsí antimonu, rtuti a dalšího prvku. Výzkumy úspěšně probíhaly v Krasnojarské oblasti, želatina se kultivovala v jaderných zářičích. Celý proces prý znalo jen několik vyvolenců, ti nesměli ani na hodinu vycestovat ze země a navíc byli permanentně sledováni. Dnes už nejde o nic tajného, protože špioni vše vyzradili Západu.

Červená rtuť je mediálním magnetem už padesát let, aniž ji někdo spatřil. Odborníci tvrdí, že „zázračná“ substance neexistuje, že je to nesmysl. Při výrobě prý musí dojít k dislokaci elektronů antimonu a rtuti, jenže dislokované elektrony hned inklinují k „návratu“, substance by byla neudržitelná a tím i nepoužitelná. K čemu by taková rtuť byla dobrá? Především by zjednodušila výrobu atomových a termojaderných zbraní. V případě atomových zbraní musí řetězová reakce probíhat neuvěřitelně rychle, jinak dojde pouze k tepelnému výbuchu a zamoření okolí, do reakce je totiž vtažena jen část radioaktivního materiálu. Červená rtuť by byla dobrým prostředníkem, v bombě by umožnila výtečné a superrychlé odpálení, stoprocentní reakci, navíc by stačilo malé množství výbušniny.
Světová média se horečně přou i po padesáti letech: Je červená rtuť jen propagandou, trikem – nebo opravdu existuje? A pokud ano, co to vlastně je?
http://doplnek­.com/content/cer­vena-rtut-pekelna-substance

Další odpovědi
briketka10

Skutečná existence červené rtuti nebyla nikdy hodnověrně potvrzena, řada uznávaných autorit z oboru výzkumu nukleárních zbraní zůstává k existenci červené rtuti skeptická.
http://www.prvky­.com/80.html

gecco

Co je to „červená rtut“?
😉
Definuj vlastnosti – jinak jde o prázdný pojem, nesmysl…
😉