456jkl@post.

Existuje bytost jakkoli velká, která neškodí?

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je zmatená. Nejdříve by bylo nutné definovat co je to škodění. Každý živočich se musí něčím živit. Z tohoto pohledu by do této kategorie spadaly pouze některé druhy hmyzu. Živí se nektarem nezpůsobují tím rostlině škodu, ale třeba i prospívají opylování. U všech vyšších živočichů bez definice nelze určit.

Další odpovědi
ivzez

Předpokládám, že jste se nechal inspirovat otázkou Annas:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nikdo-neni-tak-maly-aby-nemohl-skodit-co-kdyz-se-velky-trpaslik-chova-jako-maly-obr-neznici-sam-sebe

Obávám se, že škodí každá bytost. Nemyslím,
že by lidé škodili záměrně, určitě ne většina.
Ale minimálně produkcí odpadu škodíme všichni.

Poznámka:
Slovo „bytost“ znám pouze ve spojení s osobami, lidmi…

annas

Otázku jste vložil do kategorie Vysoké školy. Takže nedává smysl.

Proto nevím, která bytost by vám mohla škodit. Některý asistent, docent, nebo dokonce profesor? Ti jsou „velcí“ svými vědomostmi, předávají je studentům. Jde o jejich poslání.

Asi před 2 dny jsem opět ve Studiu 6 vyslechla názory studenta na úroveň vysokoškolských pedagogů. Potvrdil, že na UK stále působí pedagogové, kteří mají úroveň. Mnozí odcházejí – opět otázka platu.

Nebo škodí spolužáci, že vám dávají najevo třeba nadřazenost atd.?

Nebo se na VŠ objevují nějaké jiné, např. pohádkové nebo andělské bytosti?

Kepler

Např. jsem ještě neslyšel, že by plejtvák obrovský, největší živočich na Zemi, jakkoliv uškodil člověku, nebo něčemu jinému.

JájsemRaibek

keplere, ale toto si třeba nemyslí plankton :D

Kepler

Ta máš pravdu, protože plankton nemyslí, je jen potravou. Ve svém výsledku plejtvák nikomu neškodí, protože pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu a biodisertivitu. Naopak je užitečný, na rozdíl od člověka.