DzekyllOne

Existuje aplikace na sledování průběhu Wi-fi na android?

Ahoj všichni, mám menší „problém“ s mobilem a wi-fi. Na domácí wifi často sleduji, a je to sakra viditelné, že jako kdyby wifi přerušovala signál wifi. Například na facebooku, či instagramu je to opravdu očividné. Nevypadá to jako pravidělný fenomén, ale dejme tomu že jsem třeba 10 minut na mobilu a na zhruba 30 sekund prostě nefunguje internet, ačkoliv jsem na wifi připojený. Nemyslím si, že je to jev, který se mi děje i na ostatních wifinách. Například na kabelovém připojení k PC takové výpadky nesleduji. Zkoušel jsem sledovat průběh internetu na notebooku. Zde byl vápadek třeba jen 2 sekundy a za další 2 sekundový interval už internet zase běžel. Pokud by někdo věděl co a jak dál, či třeba jak to otestovat a tak, budu moc vděčný, ačkoliv to není nějaký problém, který by byl nějak důležitý, ale je to otravné.

Odpovědi
Hlada

Wifi Analyzer
Ukazuje úroveň nosné, kanál a název sítě. Ne však datový tok.

cochee

Stáhni si Wifi Analyzer. Mám za to, že se tvoje wifina pere s nějakou jinou blízkou wifinou o kanál. Wifi analyzer ti přesně tohle ukáže. Prohlédni si pásmo a vyber „nejvolnější“ kanál a na ten pak svou wifi nastav. Pokud jsi ji sám nenastavoval, je docela možné, že je továrně nastavená na „auto,“ tak to zruš a přiděl konkrétní kanál.

autacek

Zjisti si jakou má přidělenou IP tvůj telefon a z PC použij ping, současně můžeš zkusit ping i na bránu či jinam do netu. Nebo totéž můžeš zkusit přímo z telefonu, ale tam je na to třeba mít aplikaci. Pokud nedojde k přerušení, signálem to není.

jáára

Přesně! Ping na router a zároveň ping na bránu poskytovatele. Zjistíš u koho je problém.

anonym

Tento problém jsem vyřešil přechodem na 5GHz wifi AP (pozor telefon jej musí podporovat). Výhodou je, že v tomto pásmu nenajdete kolem prakticky žádné rušení (narozdíl od 2,4GHz kde jsem zaznamenal v okolí přítomnost 35! wifi AP, což je už opravdu příliš) … v důsledku obrovského počtu okolních WIFI v domě nebylo možné najít prakticky jediný kanál který by nebyl neustále rušen okolím. Přechod na 5GHz to ale vyřešil naprosto dokonale (v okolí nebyla žádná taková síť která by komunikaci mohla zpomalovat nebo přerušovat), takže doporučuji totéž.

DzekyllOne

Tak jsem se tedy podíval do nastavení routeru. Viděl jsem, že dokáže vysílat i v 5 GHZ, načež jsem to tedy přepnul do vyšší frekvence, pokud to správně chápu. Avšak mobil dělal to samé, koukal jsem skrz WiFi Analyzer, jestli nejsou v okolí další wifi s 5 GHz, ale žádná nebyla. Zdálo se mi ovšem, že interval, kdy internet přestal fungovat, netrval tak dlouho, jako když jsem byl na 2.4 GHz. Ještě teda abych dodal, na 2,4 GHz se mi wifi lehce křížila(moje byla na kanálu 8, zatímco další na 12). Návod od uživatele autacek je na mě, jakožto laika moc komplikovaný, kdyby byl odkaz na nějaký článek či video, moc uvítám. Nicméně mockrát děkuju za rady, vážím si toho:)

autacek

stáhni si na mobil https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=net­.techet.netana­lyzerlite.an a pak s tim zkus experimentovat. Ping treba na 8.8.8.8 by nemel mit vypadky. Pokud vypadky jsou zkus pingnout IP tveho PC.