Dochy

Existuje (a víte o něm) nějaký audio rozbočovač pro sluchátka (klasická i BT)?

Zajímalo by mně zda lze sehnat (ideálně za rozumnou cenu) nějaký zesilovač-hub-vysílač pro připojení více různých sluchátek. Jako výstupy bych uvítal alespoň 3 BT spoje a alespoň 2 výstupy na klasická sluchátka. Vstup přinejmenším analog (3,5 jack), ale další možnosti by rozhodně nevadily. Chvíli jsem hledal, ale moc úspěšnej jsem nebyl.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslíš něco takového? https://andro­idforum.cz/vi­ewtopic.php?t=65849
Každopádně se to bude jmenovat „transmitter“ > tenhle např. podporuje 2 sluchátka/re­produktory. https://www.e­lectroworld.cz/car­neo-bt-269-bluetooth-transmitter-a-receiver#podrobny-popis

Takže teoreticky bys analog výstup z PC (či odjinud) mohl rozvidlit, jeden výstup použít jako vstup pro tento adaptér, který následně připojí dvoje sluchátka přes BT. (ono jde kolikrát i vícero, ale přesně jak píší v tom fóru – musí se to zkusit, někdy musíš mít další sluchátka od jiného výrobce – případ od případu, pokud už v základu transmitter požadovaný počet připojitelných zařízení nepodporuje).

DODATEK – Vynikající je odpověď Brblala – jak to, že mne samotného to nenapadlo? Takový VKV transmitter jsem už viděl, používá se v autech, kde je „klikotoč“ rádio (staré, ale jinak kvalitní zesík atd.), které nepodporuje karty/flashky etc. Dosah je sice malý (ale na místnost stačí, pokud to není zrovna nějaký nejlacinější kousek), je to velice levná záležitost (vlezeš se obvykle do 1000Kč) a přitom příjem/zvuk je kvalitní, čistý – úplně jsem na to zíral jako tele na vrata! Pokud tedy nemáš nějakou plečku klikotoč či neodrušenou plechovku. Odpadá pořizování „rozsednutelných“ (víme jak to chodí! ;) :D) sluchátek (každý mobil má, navíc relativně kvalitní), každý si může regulovat dle svého uvážení hlasitost, vytáhnout 12V nebo i jen 5V (dokonce STABILIZOVANÝCH!) z nepoužitého napájecího kabelu v PC (jistě alespoň jeden máš nezapojený) je brnkačka – prostě BOMBA řešní (podle mne)!!

Kdybych mohl, dávám NOMINACI (i když mne FAKT sejří, že mne to nenapadlo samotného)!! ;) :D :D

Další odpovědi
Brblal

Další řešení by bylo koupit vysílač na VKV FM (anglicky: transmitter) a tím vysílat na volné frekvenci (např. mezi 107 a 108 MHz) a dosah by byl asi do 50 metrů (dá se napájet zdrojem 5V přes USB konektor) jako audio vstup bývá jack 3.5 mm.

Každý kdo by chtěl by si naladil na svém mobilu tuto frekvenci o mohl by to poslouchat přes svá sluchátka a ve stereu.

Většina vysílačů mívá jako napájecí konektor ten do autozásuvky v autě 12V, ale existují i vysílače s malým USB konektorem 5V, já ho mám, napájím ho malým zdrojem 5V s USB konektorem.

autacek

Dívej se po zařízeních které podporují bluetooth 5 a vyšších, tam už je možné běžně přenášet zvuk bezdrátově na více repro současně.

https://samsun­gmagazine.eu/2017/06/13­/samsung-galaxy-s8-dualni-zvuk-bluetooth-5/

Drátovou část si pak můžeš zbastlit i sám.

Kepler

Pokud bys oželel BT, tak co tohle? https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/ce­llularline-audiosharek/#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=pro­ducts-opesBB&utm_ter­m=cellularline-audiosharek

Edison

Ne… Zcela jiný způsob přenosu toto opravdu neumožňuje. Vstup by musel být digi (třeba USB) z compu, výstup na ana už musí být nějak zpracován a na BT jinak zpracován. Nebo by vstup musel být audio a principy byly úlně jiné. Na BT se lze připojit k zařízení, pokud to umožňuje, stejně tak několika BT jen pokud to umožňuje (ale nemyslím, že by to sám BY protokol umožňoval). Čistě audio… leda přepínat. Jinak by takový „přemínač“ musel obsahovat odpovídající POČET sezilovačů…

Takže z principů… NE!!

Dochy

Díky pánové, zatím to sice není přesně to co chci, ale každé další info je plus.
Keplere, rozčtyřku jsem ještě neviděl, dík za typ. Levnější varianta by byla 3× http://www.gme­.cz/rozdvojka-jack-3-5-stereo-np-564-en
Ale je to něco za něco, každý další konektor přidává šanci na nějaké chrastění. A nejsem si jist zda přímé připojení 4 sluchátek nebude dělat problémy. Oddělat výstup by to snad nemělo, ale přeci jen zpravidla jsou výstupy na min 16 Ohmů, sluchátka mívaj 32, čtvery sluchátka na rozčtyřce z toho udělaj 8

Dochy

Edison: Dík za odpověď. Ale vím, že z principu to možné je a podobná zařízení existují. Jen dovolují připojit třeba jen dvoje BT sluchátka.. Z principu jde jen o obyčejnou konverzi. Však i do telefonu jde normální zvukový signál, na mikrofonu se mění na analogový elektrický, ten pak na digitální elektrický, ten se pak komprimuje, přenáší skrz GSM či LTE síť, tam se pak buď posílá na BT zařízení, nebo opět dekóduje, převádí na analog a zesiluje do sluchátek… Všechno úplně „obyčejné“ konverze…

Brblal

Jak jsem napsal o tom bezdrátovém vysílání na VKV, výhodou by bylo, že nejsou potřeba žádné dráty, žádné rozbočovače a kabely a podobně.

Dochy

Dík. I to je řešení… trochu krkolomnější, ale schůdné a nenapadlo mně 😉

Brblal

Tenhle vysílač mám, napájí se 5V přes USB:

https://postov­nezdarma.cz/fm-transmitter-s-3-5-mm-jackem

Brblal

Jinak má malý výkon a dosah jen několik metrů (po místnosti), na jeho provozování nemusí být žádné povolení, je to zcela v pořádku.

Dochy

Jo jo.. já vím. Je na to nějaká generální licence pro šíleně malé výkony…

Brblal

Ano přesně tak, má to výkon do 50 nW a tak platí generální iicence. Nemusí být žádné kabely, dosah je jen po místnosti, max. i v sousední, dál už to šumí.