habl

Nevíte. zda existuje určité sdružení či komora, které by zastřešovaly či sdružovaly likvidátory firem?

Dobrý den chtěla bych se zeptat zdali z vás někdo neví zdali neexistuje určité sdružení či komora která by zastřešovala či sdružovala likvidátory nikoliv ale pojistných údálostá ale likvidátory firem (podotýkám že evidenci úpadcu jsem zkoušela bohužel ale bez výsledku

Existuční dotaz ohledně zastřešení a sdružení určité profese .)

Odpovědi
Drap

Exekutorská komora České republiky.

Pepa25

Ne, protože likvidátor právnické osoby může být prakticky kdokoliv, kdo může být členem statutárního orgánů (§ 189 NOZ). V praxi to bývá někdo z jednatelů nebo společníků, pokud to nikdo nechce nebo nemůže dělat, tak soud často jmenuje někoho z insolvenčních správců.
Výjimky jsou likvidace bank a jiných finačních institucí: tam je likvidátor jmenován na návrh ČNB ze seznamu potenciálnách likvidátorů nebo zvláštních insolvenčních správců.