Illines

Existovalo,zlate mesto?

Cetla jsem ve zkracenem prispevku v jednom casopise ,ze by melo byt kdesi v Egypte.Nic o tom nevim,a tak se ptam ,zda neco na tom muze byt pravda?
Doplňuji:
Tak jestli tomu rozumim tem odpovedim,tak tech mest bylo vice?

Nejlepší odpověď
annas

Berenike Panchrysos – Egyptské zlaté město
Je velké osídlení, které před 20 lety ze světa mýtů do reality přenesli italští archeologové dvojčata Alfredo a Angelo Castiglioni. Jde o tytéž archeology, kteří se na sklonku r.2009 proslavili objevením slavné perské armády nedaleko egyptské Síwy. Berenice Panchrysos zahrnuje množství budov po obou stranách údolí Allaqi.
Další informace

Zdroj: http://tajemstvi­.eu/berenike-panchrysos-egyptske-zlate-mesto.a83.html

Další odpovědi
hanulka11

Mýtické „zlaté město“ Kóm Ombo se nacházelo mezi Edfú a Asuánem nedaleko Gabal es-Silsíly, kde Egypťané těžili pískovec. Jeho chrám vybudovaný v ptolemaiovské době na zbytcích stavby z období 18. dynastie je jako jediný v Egyptě dvojsvatyní. Díky své unikátní poloze nad Nilem je Kóm Ombo nejromantičtějším chrámem v zemi.
pohled na zbytky chrámu v Kóm Ombo
Chrám tyčící se nad řekou je zasazen do vskutku krásné scenérie. Barva pískovce harmonicky ladí s barvami písečných dun, k nimž přiléhá samotný chrám. V období Nové říše začal být pískovec nejvyužívanějším materiálem ke stavbě chrámů zasvěcených slunečnímu kultu. Díky své načervenalé barvě způsobené částicemi oxidu železnatého byl spojován se sluncem. Jméno města je odvozeno ze starořeckého Ombos. Přezdívka „zlaté město“ je zase překladem egyptského nubt. Egypťané tak město označovali proto, že se nacházelo poblíž oblastí, kde dobývali tento vzácný kov.
Město bylo známé již za Střední říše. Teprve za Nové říše ale začalo plně těžit ze své výhodné pozice, jež se ještě posílila za doby Ptolemaiovců, kteří městu přiznali statut hlavního města jižní části egyptského státu. V té době město zaznamenalo velký rozmach a tamní bohové Sobek a Haruer se zařadili mezi hlavní božstva Horního Egypta.

dál čti v odkazu

Zdroj: http://masch.blog­.cz/0611/kom-ombo-zlate-mesto

otaznik007

Ano, jestli myslíš tohle.

Zdroj: www.fiftyfifty­.cz/Zlate-mesto-5066353.php