Fun1k

Existovalo takové povolání?

Známý se domnívá, že když ve středověku v Evropě nějaký farmář či obchodník chtěl někam dostat dobytek, tak aby nemusel posílat svoji čeládku, existovalo specializované povolání hnače dobytka, jakéhosi středověkého „cowboye“ (podle jeho slov). Je to možné?
Doplňuji:
Ano, děkuji, něvěděl jsem, jak to vyjádřit. Hnačka :D

Nejlepší odpověď
quentos

ano, pokud se nemýlím, říkalo se mu honák (dobytka). Hnač ne, to by jeho ženským protějškem musela být hnačka… :{D>

Další odpovědi
Drap

Proč by nemohlo ?

Sůwa

Po zasmušilé pustině jel starý honec krav, den temný byl a ševelil dech větrů v stéblech trav..

led

Ano, obchodníci si takto bežne najímali ľudí a ozbrojencov na hnanie a ochranu stád dobytka, prasiat a podobne.