Avatar uživatele
Zvědavý

Existovala víceletá (osmiletá) gymnázia i za totality, nebo je to polistopadová novela?

Myslím tim, jestli i za komunismu bylo mozne jít po páté třídě ZŠ na gympl nebo ne. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3183 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

"Gymnaziální víceleté studium zrušila Nejedlého jednotná škola v letech 1945–48. V roce 1968 jsou opět obnovena, aby byla v zápětí normalizačním procesem po vpádu sovětských
vojsk opět zrušena.

Víceletá gymnázia byla opět, již podruhé, obnovena v roce 1990. Rušily je tedy pouze nedemokratické režimy."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Q2s5a2QRyw­kJ:atrey.karlin­.mff.cuni.cz/~te­ka/skola/vice­letaG.pdf+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Zvědavý Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Ne. Byla jen čtyřletá gymnázia, na která se chodilo z osmičky (základka končila osmou třídou – stav v 80. letech) , maturovalo se v osmnácti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
talka

V r. 1941 jsem se hlásila na sedmiletou reálku (můj zájem je technika), ale smíšené školy byly zrušeny a absolvovala jsem osmileté DÍVČÍ reálné gymnasium.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Existovali tzv. Jedenásťročné stredné školy, JSŠ, 8 + 3 roky. ako istá forma gymnázií. Potom aj zákl. školy boli 9 ročné, ale to boli krátkodobé experimenty. Už presne nepamätám, ale asi boli aj Dvanásťročné stredné školy , DSŠ. Ale to nebol môj prípad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

neexistovala, ZŠ byla devítiletá a úspěšný uchazeč mohl pokračovat ve čtyřletém studiu gymnázia ukončeném maturitou

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek