annas

Existovala či existuje ještě záhadná země El Dorado a její poklady?

Nejlepší odpověď
led

El Dorádo je len španielsky pomenovaná bájna krajina v Južnej Amerike. Historici a archeológia ju stále hľadajú. Nemusí byť práve v Južnej Amerike. Civilizácie vznikali a zanikali.

Další odpovědi
anonym

Dodnes ho všichni hledají,já už to zažila,byla jsem tam,vždycky když naši nebyli doma,alespoň mi to říkali.

Zdroj: http://www.rev­prirody.cz/da­ta/0407/eldora­do.htm

iceT

http://www.you­tube.com/watch?v=ZqK8BXb­h7yg

anonym

EL DORADO
Pohřbili skvosty na dně jezera?
Záhadné místo kdesi v Jižní Americe má ukrývat obrovský poklad, který je s velkou pravděpodobností exkluzivním zlatnickým dílem říše Inků. Vypadá to, jako kdyby se El Dorado (Zlaté město), které už stovky let nedá spát dobrodruhům z celého světa, propadlo do země. Přitom poklad závratných hodnot má být stále někde na území jihoamerického kontinentu! Zlatá horečka po artefaktech z El Dorada se datuje od dob nájezdů španělských mořeplavců. Dobyvatelé začínají vzácná místa drancovat a podrobovat si původní obyvatelstvo. Nový svět, který pro starý kontinent objevil Kryštof Kolumbus (1451–1506), se však nechce svého cenného bohatství jen tak vzdát. Spoustu cenných předmětů a zlata si chamtiví obchodníci skutečně odvážejí. Nejdůležitější blyštivé skvosty ale nehodlají vynalézaví indiáni vydat. Raději se smíří s tím, že drahocennosti již neuvidí, než by je vydali usurpátorům. Ukryli snad vznešení Inkové svoji zlatou chloubu do některé ze svých jedinečných staveb? Nebo opravdu leží na dně jednoho z místních jezer?

vagra

Roku 1492 se otevírá cesta do nového kontinentu, Ameriky. Obchodní lodě se z Ameriky vrací přeplněné zlatem a stříbrem. Mezi lidmi se začínají šířit legendy o zlatonosných řekách, pokladech indiánů a o tajemstvím opředeném El Doradu.
V roce 1524 se do Peru vydává Francisco Pizarro.Španělé touto dobou loupí, kde se jen dá. Myšlenka na další zlato je popohání stále více na jih. Věří, že se blíží k El Doradu.
Španělé za několik let vydrancovali celou Inckou říši,ale El Dorado nenašli. Inkové kladou už jen chabý odpor.
Jeden z nejvyšších inckých představitelů vzkazuje španělským nájezdníkům:,, Získali jste jedno zlaté zrnko ale přišli jste o celé pšenické pole!´´ ( může to být signál že El Dorado skutečně existuje?) Dobyvatelům tak zdřejmě uniká velká šance naleznout El Dorado. Inkové své další poklady pečlivě ukrývají, např. zlatý řetěz údajně měřící 210 metrů. Řetěz by se mohl nacházet na dně jezera Titicaca, pod kterým by se mohlo být i dobře ukryté El Dorado.
Poklad by mohl být ukrytý i v některém z jezer nebo v jeskyni v Peru nebo v Peruánském vulkánu Coropuna. Může setrvávat v Amazonském pralese.
Kdo ví.....

Zdroj: zkráceno z-http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:jiJ­bB59WmOoJ:www.gamepark.cz/ztra­ceny_poklad_in­ku_166282.htm+E­xistuje+Eldor%C3%A1do&­cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz