Avatar uživatele
Zlatý

Existovala či existuje ještě záhadná země El Dorado a její poklady?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

El Dorádo je len španielsky pomenovaná bájna krajina v Južnej Amerike. Historici a archeológia ju stále hľadajú. Nemusí byť práve v Južnej Amerike. Civilizácie vznikali a zanikali.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Dodnes ho všichni hledají,já už to zažila,byla jsem tam,vždycky když naši nebyli doma,alespoň mi to říkali.

Zdroj: http://www.revprirody.cz/data/ 0407/eldorado.htm


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Zlatý

EL DORADO
Pohřbili skvosty na dně jezera?
Záhadné místo kdesi v Jižní Americe má ukrývat obrovský poklad, který je s velkou pravděpodobností exkluzivním zlatnickým dílem říše Inků. Vypadá to, jako kdyby se El Dorado (Zlaté město), které už stovky let nedá spát dobrodruhům z celého světa, propadlo do země. Přitom poklad závratných hodnot má být stále někde na území jihoamerického kontinentu! Zlatá horečka po artefaktech z El Dorada se datuje od dob nájezdů španělských mořeplavců. Dobyvatelé začínají vzácná místa drancovat a podrobovat si původní obyvatelstvo. Nový svět, který pro starý kontinent objevil Kryštof Kolumbus (1451–1506), se však nechce svého cenného bohatství jen tak vzdát. Spoustu cenných předmětů a zlata si chamtiví obchodníci skutečně odvážejí. Nejdůležitější blyštivé skvosty ale nehodlají vynalézaví indiáni vydat. Raději se smíří s tím, že drahocennosti již neuvidí, než by je vydali usurpátorům. Ukryli snad vznešení Inkové svoji zlatou chloubu do některé ze svých jedinečných staveb? Nebo opravdu leží na dně jednoho z místních jezer?


Avatar uživatele
Zlatý

Roku 1492 se otevírá cesta do nového kontinentu, Ameriky. Obchodní lodě se z Ameriky vrací přeplněné zlatem a stříbrem. Mezi lidmi se začínají šířit legendy o zlatonosných řekách, pokladech indiánů a o tajemstvím opředeném El Doradu.
V roce 1524 se do Peru vydává Francisco Pizarro.Španělé touto dobou loupí, kde se jen dá. Myšlenka na další zlato je popohání stále více na jih. Věří, že se blíží k El Doradu.
Španělé za několik let vydrancovali celou Inckou říši,ale El Dorado nenašli. Inkové kladou už jen chabý odpor.
Jeden z nejvyšších inckých představitelů vzkazuje španělským nájezdníkům:,, Získali jste jedno zlaté zrnko ale přišli jste o celé pšenické pole!´´ ( může to být signál že El Dorado skutečně existuje?) Dobyvatelům tak zdřejmě uniká velká šance naleznout El Dorado. Inkové své další poklady pečlivě ukrývají, např. zlatý řetěz údajně měřící 210 metrů. Řetěz by se mohl nacházet na dně jezera Titicaca, pod kterým by se mohlo být i dobře ukryté El Dorado.
Poklad by mohl být ukrytý i v některém z jezer nebo v jeskyni v Peru nebo v Peruánském vulkánu Coropuna. Může setrvávat v Amazonském pralese.
Kdo ví.....

Zdroj: zkráceno z-http://webcache.googleuserco ntent.com/search?q=cache:jiJbB 59WmOoJ:www.gamepark.cz/ztrace ny_poklad_inku_166282.htm+Exis tuje+Eldor%C3%A1do&cd=1&hl=cs& ct=clnk&gl=cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.