Danina65

Existovala alba s fotkami mrtvých lidí?

Ne, nejsem morbidní.Jukla jsem na film Ti druzí, a tam krásná N.Kidmanová na takové album narazila.Napadlo mě, jestli jde pouze o uměleckou fabulaci a nutnost v rámci děje, nebo jestli něco podobného mohlo existovat.

Odpovědi
Drap

Mohlo. I já mám doma alba mrtvých lidí. Jsou to moji rodiče a jejich předci.

palmal

Ano. Máme doma fotografie z pohřbu dědy zemřelého v roce 1978 a je vyfocený i v otevřené rakvi. Dříve bývalo běžné, že fotograf pořizoval smuteční fotografie.

Dějiny fotografie jsou v tomto ohledu taky zajímavé. Ke konci 19.století, pokud v rodině zemřel novorozenec, se pořizovaly fotografie (daguerrotypie) sedící matky se zesnulým novorozencem v náručí. Takové fotky bývaly kolorovány – tzn. uměle dobarvovány. Takže dítě mělo červená líčka a „zdravou“ barvu ve tváři a nic nebylo poznat.