Avatar uživatele
Pokročilý

Existoval Adam a Eva ?

Existoval Adam a Eva ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

o tom neexistují žádné důkazy.
Neale D. Walsch v trilogii "Hovory s Bohem" (2002) píše o tom, že Bůh stvořil "všechno najednou". Podle této teorie tedy nemůže být o nějaké pramáti či praotci ani řeč, nehledě na to, že by to nebylo ani technicky možné - než by se populace rozrostla alespoň do počtu před 100 000 lety, ti dva by se pěkně nadřeli.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Otázka víceméně světonázorová. Lidé, kteří mají zato, že sbírka starověkých textů, nazývaná Bible, je božského původu, a nepochybují o její pravdivosti, asi budou považovat Adama a Evu za reálné, "historické" osoby.
Člověk, který takový nekritický přístup k biblickým textům nesdílí, bude Adama a Evu považovat za produkt literární tvorby a lidské fantazie.
Přijmeme-li evoluční teorii, můžeme předpokládat, že během vývoje opolidí docházelo k situacím, kdy se nějaká genetická změna v určitém prostředí osvědčila a jejím nositelem byla napočátku malá skupina jedinců, popřípadě potomek jedné matky. Takže takových "Adamů a Ev" mohlo být v prehistorii lidstva více a mohli být od sebe vzdáleni řadu generací. Pro takovéto "zakladatele" nových, lehce odlišných generací můžeme s určitou "poetickou" nadsázkou hovořit jako o Adamech a Evách.


Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud existuje ten, který je stvořil, pak ano. To je ale spíše otázka náboženství a víry.


Avatar uživatele
Bronzový

Samozřejmě, že ne ... to bychom dneska byli pěkní degeni, genetika by nám to pořádně vrátila ... i když jak nad tím tak přemýšlím, ono to vlastně možná tak je :)

Nicméně podle pravděpodobnější teorie to principiálně možné je, protože ta praví, že lidský druh vznikl kdysi dávno v mimozemské laboratoři ... takže by bylo možné první takhle vypěstované človíčky za Adama a Evu považovat :)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

quentos, veď vy ste popreli snáď skoro všetky náboženstvá...
Pozrime na snáď najznámejšiu knihu sveta, Bibliu.
Veď podľa nej Boh stvoril Svet za 6 dní a vyvrcholenie jeho tvorčiej činnosti bolo vymodelovanie Adama a následne Evu.
Pre zaujímavosť,
všimnite si, že Eva bola stvorená až po "polotovare" muža menom Adam, teda vrchol Božej tvorby je Eva! Preto nie Adam, ale Eva je schopná "stvoriť" nového človeka. :) Priznávam, sama nie, potrebuje k tomu aj Adama...

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

ano, popřel a nestydím se za to. Znovu říkám, dovedete si představit, jak by se ti dva nadřeli, než by z dvou jedinců vznikla populace (alespoň) v řádech tisíců? ;{)>

Avatar uživatele
Zlatý

led

Predstavu som si hodila vo vyššom rozlíšení prirodzene 3D :)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1422
Zlatý mosoj 1385
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 935
Zlatý led 717
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.