partep12345

Existoval Adam a Eva ?

Nejlepší odpověď
quentos

o tom neexistují žádné důkazy.
Neale D. Walsch v trilogii „Hovory s Bohem“ (2002) píše o tom, že Bůh stvořil „všechno najednou“. Podle této teorie tedy nemůže být o nějaké pramáti či praotci ani řeč, nehledě na to, že by to nebylo ani technicky možné – než by se populace rozrostla alespoň do počtu před 100 000 lety, ti dva by se pěkně nadřeli.

Další odpovědi
MK44

Otázka víceméně světonázorová. Lidé, kteří mají zato, že sbírka starověkých textů, nazývaná Bible, je božského původu, a nepochybují o její pravdivosti, asi budou považovat Adama a Evu za reálné, „historické“ osoby.
Člověk, který takový nekritický přístup k biblickým textům nesdílí, bude Adama a Evu považovat za produkt literární tvorby a lidské fantazie.
Přijmeme-li evoluční teorii, můžeme předpokládat, že během vývoje opolidí docházelo k situacím, kdy se nějaká genetická změna v určitém prostředí osvědčila a jejím nositelem byla napočátku malá skupina jedinců, popřípadě potomek jedné matky. Takže takových „Adamů a Ev“ mohlo být v prehistorii lidstva více a mohli být od sebe vzdáleni řadu generací. Pro takovéto „zakladatele“ nových, lehce odlišných generací můžeme s určitou „poetickou“ nadsázkou hovořit jako o Adamech a Evách.

Andre5000

Pokud existuje ten, který je stvořil, pak ano. To je ale spíše otázka náboženství a víry.

blesk26

Samozřejmě, že ne … to bychom dneska byli pěkní degeni, genetika by nám to pořádně vrátila … i když jak nad tím tak přemýšlím, ono to vlastně možná tak je :)

Nicméně podle pravděpodobnější teorie to principiálně možné je, protože ta praví, že lidský druh vznikl kdysi dávno v mimozemské laboratoři … takže by bylo možné první takhle vypěstované človíčky za Adama a Evu považovat :)

led

quentos, veď vy ste popreli snáď skoro všetky náboženstvá…
Pozrime na snáď najznámejšiu knihu sveta, Bibliu.
Veď podľa nej Boh stvoril Svet za 6 dní a vyvrcholenie jeho tvorčiej činnosti bolo vymodelovanie Adama a následne Evu.
Pre zaujímavosť,
všimnite si, že Eva bola stvorená až po „polotovare“ muža menom Adam, teda vrchol Božej tvorby je Eva! Preto nie Adam, ale Eva je schopná „stvoriť“ nového človeka. :) Priznávam, sama nie, potrebuje k tomu aj Adama…

quentos

ano, popřel a nestydím se za to. Znovu říkám, dovedete si představit, jak by se ti dva nadřeli, než by z dvou jedinců vznikla populace (alespoň) v řádech tisíců? ;{)>

led

Predstavu som si hodila vo vyššom rozlíšení prirodzene 3D :)