dedek630

Můžete mi prosím někdo poradit, zda postup vykonavatele byl v souladu s naším právem?

Tak jsem si včera připadal jako cizinec ve vlastní zemi. Navštívili me exekutorští vykonavatelé a k mému zděšení bylo,že hovořili s ruským přízvukem. Navíc se chovali arogantně a nekompromisně. Naskytá se otázka:jak tento člověk prokázal trestní bezůhonnost. Navíc ani neprováděl obrazový záznam a nejsem si jist zda i zvukový záznam. Dokonce mi ani neumožnil dluh zaplati na dvě splátky. Můžete mi prosím někdo poradit zda postup vykonavatele byl v souladu s naším právem?

Nejlepší odpověď
sesednizkola

To nejspis nebyli exekutori, ale jen vymahaci nejake firmy. Zaznam delat musi. Priste volej policii ihned, exekutorovi to vadit nebude a ten kdo si na nej jen hraje se rychle zdekuje.

Další odpovědi
JájsemRaibek

V první řadě se musel (i) prokázat průkazem exekutora: http://files.vi­aweb.cz/image/100/2012/­servisni-clanky/exekuce/do­clankup200803120­432001.jpg
dále pověřením k vykonání exekuce, což je listina určená do vlastních rukou, ve které se sděluje, že dochází k exekuci majetku na základě toho a onoho, číslo jednací, určení oprávněného a povinného.
Pokud nemá tyto dokumenty exekutorský vykonavatel k dispozici, má smůlu a volej policii. Podle novely exekučního zákona musí být prováděn záznam.
To, jaký má vykonavatel přízvuk nehraje roli, pokud se prokáže výše uvedeným.
Na splátky nemusí přistoupit, je to jeho volba, ale i v jeho zájmu je uhrazení dluhu co nejdříve, takže rád na to přistoupí.

ivzez

Souhlasím s předchozími odpovědmi.

Jenom doplním, že exekutor není povinen uzavřít dohodu o splátkách.