Exekutor a exekuce na majetek

Pokud příjde exekutor a zabaví majetek a majetek nedosáhne výše dluhu, může se zase vrátit?
Vždyť už doma zabavil co mohl a není co zabavit.

Odpovědi
standa

Zjednodušeně řečeno, exekutor nemá žádná omezení kolikrát se dostaví k dlužníkvi do jeho bytu a zde bude vykonávat (i opakovaně) činnosti směřující k zabavení majetku dlužníka.

Argumet „vždyť už doma zabavil co mohl a není co zabavit“ nemá oporu v Občanském soudní řádu (zák. č. 99/1963 Sb.) a exekutor má tak právo i opakovaně zjišťovat zda se v místě bydliště nebo pobytu dlužníka nenachází nějaký další nový exekuovatelný majetek.

klapalfr

Bohužel ano, může. Právě proto si myslím, že v dnešní době je asi nejlepší si svůj majetek před exekucí chránit. Právě k tomuto účelu slouží mimo jiné například sverenske fondy. O těch se dá víc dočíst třeba tady: https://www.al­phacitizen.com/cs/