Wortygen

Exekuční email – falešný?

Zdravím,

přišel mi nějaký exekuční email, abych uhradil peníze na účet. Přišlo mi to z emailu insulator@qualitas-control.cz.

Přišla k tom také příloha , ale tu , když jsem otevřel , tak tam byly nějaké anglické bláboly.

Máte někdo s tím zkušenosti?
Pokud se tu někdo najde , nejlépe mi napište do zpráv!

S pozdravem
Wortygen

Nejlepší odpověď
marci1

Neznámé a cizí e-maily se neotvírají, hlavně zazipované přílohy. ☹
http://www.zi­ve.cz/clanky/co-delat-kdyz-vam-prijde-exekucni-prikaz-v-e-mailu/sc-3-a-174608/default.aspx

Další odpovědi
www

Falešný, nic takového ve formě mailu neexistuje v platné podobě!
Stačí zadat do Google ‚Exekuční email‘ a dozvíš se vše potřebné.

Dochy

Píše se o tom prakticky na každém rohu. V zipu byla pravděpodobně instalačka pro vir/keylogger. Nech si počítač zkontrolovat. Pokud používáš internetové bankovnictví a smartphone, nic do něj neinstaluj na doporučení, které se Ti možná zobrazí…

Quimby

Neotvírej a hlavně nespouštěj přílohy z neznámých mailů. Pokud jsi to už udělal, tzn. že si spustil ten soubor v tom balíku, tak nech antivirem projet PC, teď by to už všechny antiviry měli umět odstranit.

Awe

otevřít přílohu je sebevražda…Hodně štěstí

Ájina_T

Do hlavičky e-mailu (adresa odesílatele) se dá napsat cokoliv. Spoléhat na uváděnou adresu „Od:“ je obecně nesmysl…

Tohle moc lidí asi neví ☹